Felis 2015 jüri başkanları

10 yıl önce yaratıcı ve başarılı medya fikirlerini ödüllendirmek amacıyla başlayan Felis, 2015 yılında altıdan fazla bölümüyle yoluna devam ediyor.
03.03.2015 - 15:14

Felis Ödülleri 19 ve 20 Kasım’da sahiplerini bulacak. Ancak daha öncesinde uzun ve yoğun bir çalışma dönemi bizleri bekliyor.

Çünkü 2015’te Felis’e yeni bölümler eklendi. Bir yandan yeni kategorileri oluştururken bir yandan da 2015 Felis jüri başkanlarıyla çalışmaya başladık bile. Bu çalışmaların neticesinde yeni bölümler ve o bölümlerin jürilerine başkanlık yapacak isimler netleşmeye başladı.

Felis’in yeni yapısını ve bu yeni yapıda işleri değerlendirecek olan ustaların tamamını önümüzdeki günlerde açıklayacağız. Ama ondan önce kesinleşen isimleri paylaşmakta bir sakınca yok. İşte 2015 yılında Felis Ödülleri jürilerine başkanlık yapacak ustalardan bazıları:

Gökhan Öğüt

Gökhan Öğüt, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı, Felis Medya Bölümü Jüri BaşkanıVodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı, Felis Medya Bölümü Jüri Başkanı

Türkiye’nin en başarılı pazarlama kökenli CEO’larından biri olan Gökhan Öğüt bu yıl Felis Medya jürisini yönetecek. Geçtiğimiz yıl P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu’nun yönettiği medya jürisinin değerlendirmeleri sonucunda Vodafone, başarılı çalışmaları ile Felis’te topladığı puanlarla yılın reklamvereni büyük ödülünü kazanmıştı.

Kariyerinin başında yolu P&G’den geçen Öğüt, ardından Danone, Nutricia ve Vodafone’da geliştirdiği pazarlama reflkeslerini bugün Vodafone Türkiye’nin başarısı için kullanıyor.

Tuğbay Bilbay

Tuğbay Bilbay, Manajans/JWT CEO, Felis Film, Basın, Outdoor Bölümleri Jüri BaşkanıManajans/JWT CEO, Felis Film, Basın, Outdoor Bölümleri Jüri Başkanı

Geçtiğimiz yıl TBWA’den İlkay Gürpınar’ın yönettiği Felis Yaratıcılık jürisinde Türkiye’nin en büyük ajanslarının yaratıcı grup başkanları yer almıştı. Tuğbay Bilbay da onlardan biriydi. Bu yıl kapsamı genişleyen Felis Yaratıcılık bölümünde Film, Basın, Outdoor jürisi Tuğbay Bilbay’ın liderliğinde toplanacak.

Tuğbay Bilbay; M.A.R.K.A, Leo Burnett İstanbul, Grey İstanbul ve son olarak Manajans/JWT’de ulusal ve uluslararası dev markalar için yönettiği kampanyalar ve kazandığı 150’nin üzerinde ödülün tecrübesiyle, 2015 Felis Film, Basın ve Outdoor jürisine başkanlık edecek.

Lawrence Du Pre

Lawrence Du Pre, DDB İstanbul Group CEO, Felis Dijital ve İnovasyon Jüri BaşkanıDDB İstanbul Group CEO, Felis Dijital ve İnovasyon Jüri Başkanı

Geçtiğimiz yıl C-Section Ajans Başkanı Enis Orhun’un yönettiği Felis Dijital jürisinin başkanlığını bu yıl uzun yıllardır Türkiye’de yaşayan başarılı reklamcı Lawrence Du Pre devraldı. Felis’te her yıl en yüksek başvuru sayısına ulaşan dijital bölüm, son yıllarda Türkiye ölçeğinde en yaratıcı işlerin kapışmasına sahne oluyor. Kariyeri müşteri ilişkileri ve planlama doğrultusunda ilerleyen Du Pre, uzmanlığını dijitale kanalize etmiş durumda. Du Pre’nin CEO’su olduğu DDB İstanbul Group bünyesinde bulunan Tribal, geçen yıl imza attığı yeni nesil iletişim çözümleri ve topladığı ödüllerle dikkat çekmiş ve yılın yeni nesil ajansı seçilmişti.

Cengiz Turhan

Cengiz Turhan, G7 İletişim Ajans Başkanı, Felis 2015 PR Jüri BaşkanıG7 İletişim Ajans Başkanı, Felis 2015 PR Jüri Başkanı

Geçtiğimiz yıl ilk kez Felis’te yerini bulan PR kategorisi aynı zamanda Türkiye’nin ilk yaratıcı PR yarışması özelliğini de taşıyor. 2014’te Necla Zarakol’un başkanlığını yürüttüğü Felis PR bölümünün bu yılki başkanı Cengiz Turhan. Turhan, 10 yıla yakın süre Yeni Gündem ve Cumhuriyet’te gazetecilik yaptıktan sonra 1991 yılında ortaklarıyla Grup 7’yi kurdu. Basın ve halkla ilişkiler alanındaki 35 yıla dayanan tecrübesini, bu sene en yaratıcı halkla ilişkiler projelerini belirlemekte kullanacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.