En yaratıcı 50

2014 yılında yaratıcılıklarıyla fark yaratan 50 kişi ve ekip MediaCat Mart sayısında.

03.03.2015 - 14:24 | MediaCat

2014 yılında yaratıcılıklarıyla fark yaratan 50 kişi ve ekip MediaCat Mart sayısında.

Advertising Age’in yıllardır gerçekleştirdiği, alanında yaratıcılıklarıyla çığır açan kişileri listelediği Creativity 50’den ilhamla 2014 yılında sanattan reklama, eğlenceden modaya, sinemadan teknolojiye ve pazarlama dünyasına kadar geniş bir yelpazede, yaratıcılıklarıyla fark yaratan 50 kişi ve ekibi MediaCat sayfalarında bir araya getirdik.

2014 yılında yaratıcılıklarıyla fark yaratan 50 kişi ve ekip MediaCat Mart sayısında.

Yılın en çok konuşulan markaları

Bağımsız araştırma şirketi ve Türkiye’nin ilk WOMM ajansı FikriMühim, MediaCat için bir kez daha Türkiye’nin en çok konuşulan markalarını belirledi. Dördüncü kez gerçekleştirilen Buzz Yaratan Markalar araştırmasının 2014 ayağında Apple, kategori bağımsız en çok konuşulan marka oldu.

Yılın en çok konuşulan markaları

Pazarlamada FOMO fırsatları

Gerçek dünyadan çok Facebook veya Twitter’da vakit geçirdiğimiz şu günlerde hep o anda birçok şeyden geride kaldığımız kaygısıyla yaşıyoruz. Bunun artık bir adı bile var: FOMO (Fear of Missing Out). Peki pazarlama FOMO’zedelere “Kaçırmayın, üzülürsünüz”den fazlasını söyleyebiliyor mu?

Pazarlamada FOMO fırsatları

Kadınlar geleceğe hazır, ya biz?

Kadınların kurtarıldığı değil, eşit olduğu bir düzen hepimizin arzusu, hepimizin mücadelesinin katalizörü. Türkiye’de umut veren gelişmeler ve tüm umudu alıp götüren trajediler aynı anda var. TGI Türkiye, ülke kadınlarının son 15 yıla uzanan coğrafya, tutum ve davranış değişikliklerini inceledi.

Kadınlar geleceğe hazır, ya biz?

Mart ayı söyleşileri

Kayhan Şardan: “Yeni dönemin konuşulmaya ihtiyacı var”

Reklamcılar Derneği 31. Genel Kurulu ve Reklamcılık Vakfı’nın 25. Olağan Genel Kurulu ile belirlenen 2015-2016 dönemi yönetim kurullarıyla birlikte Kayhan Şardan, görevi Alper Üner’den devralarak Reklamcılar Derneği’nin 14’üncü Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Yeni başkan, yeni dönemde yapacaklarını MediaCat’e anlattı.

Kayhan Şardan: "Yeni dönemin konuşulmaya ihtiyacı var"

Marka Konseyi toplandı

Marka Konseyi, resmi adıyla Marka Danışmanları ve Yöneticileri Derneği 25 kadar kurucu üyeyle kuruldu. Güven Borça’nın Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlendiği konsey çalışmalara başladı. Atacakları ilk adımları da kurucu üyelerle birlikte MediaCat’e gerçekleştirdikleri ziyarette anlattılar.

Marka Konseyi toplandı

Harun Simavi: Gül bahçesinde bir diken

Modern Türkiye’nin gazetecilik sahnesi anıldığında akla ilk Sedat Simavi ile başlayan Simavi geleneği geliyor belki de. Dördüncü kuşak bir temsilci olarak aile pratiğini sürdüren Harun Simavi, 2014 yılında bir web sitesi kurdu: diken.com.tr. Harun Simavi’yle bir yaşına henüz basmamış olan diken’in başarılarını konuştuk.

Harun Simavi: Gül bahçesinde bir diken

Barış Tünay: “Türkiye’de en zor şey ortada durmak”

2014’ü yayın içeriğinde gerçekleştirdiği birçok değişimle noktaladı CNN TÜRK. CEO Barış Tünay’la yılın satır başlarını, 2015 yılında bizi ekranda nelerin beklediğini konuştuk. Konuştuğumuz bir diğer konuysa Türkiye’nin şeytan üçgenlerinden biri olan medya, siyaset ve reklam ilişkisiydi.

Barış Tünay: "Türkiye'de en zor şey ortada durmak"

Dijitalde yeni bir model: Ulan İstanbul

Ulan İstanbul 33’üncü bölümüyle televizyon ekranına veda ederken 34’üncü bölümüyle internette yeniden doğdu. Dizi ikinci baharını yaşarken, sektöre de yeni bir model müjdelenmiş oldu. Kafamızda -dijitalde ücretli içerikler alıcı bulur mu, projeye markalar destek verir mi gibi- sorularla Kanal D’nin, MedyaNet’in ve 35’inci bölümün sponsoru Migros’un kapısını çaldık.

Dijitalde yeni bir model: Ulan İstanbul

Hunter Tura: “İstanbul geleceğin tasarım merkezi”

Bu yıl “Aklın gözüyle görmek” mottosu etrafında şekillenen alldesign’ın dikkat çeken isimlerinden biri de Bruce Mau Design’ın CEO’su Hunter Tura oldu. “A Brief History of Less” başlıklı sunumuyla ilham veren Tura, ilginç bir tasarım modeli sunuyor: Eskinin tek adama dayalı Superman modeline karşı bugünün kolektif Avengers modeli.

Hunter Tura: "İstanbul geleceğin tasarım merkezi"

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.