MediaCat

Fatih Altaylı: B planım yok!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun müdahalesinden sonra Sabah Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı ile bir söyleşi yaptık.

Fatih Altaylı: B planım yok!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun müdahalesinden sonra Sabah Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı ile bir söyleşi yaptık. Altaylı, MediaCat’e, Sabah’ta yaşanan son gelişmelerden planlarının dondurulup dondurulmadığına, TMSF’nin Sabah’ta yaptığı çalışmalardan editoryal alanda sıkıntılar yaşanıp yaşanmadığına kadar birçok konuda önemli açıklamalar yaptı.

Söyleşimizin sonunda Altaylı’ya, Sabah gazetesinin yeni bir sahiplikle yoluna devam etmesi ihtimaline karşı bir B planı olup olmadığını sorduk. İşte Altaylı’nın yanıtı…

“Gönlümden geçen Turgay Ciner’le devam etmek” dediniz. Diğer ihtimalleri göz önünde bulundurunca bir B planınız var mı?
Hayatımın hiçbir döneminde B planları yapmadım. Ben gazeteciyim. İyi bir gazeteci olduğumu düşünüyorum. Benim dükkanım kafamın içinde. Bu dükkanla yoluma devam ederim.

Peki hangi koşullar altında Sabah’ta çalışmazsınız?
Birincisi Doğan grubuyla bağlantılı bir sahiplik olursa burada çalışmam -zaten çalıştırmazlar. O nokta da bir sıkıntı yok. (Gülüyor) Turgay Bey yarın öbür gün bir medya grubu kurmaya karar verir de bana gel derse –ben dostluğa, gönül borcuna inanırım- giderim. Çünkü hiçbir kötülük görmedim ondan. Ben daha önce çalıştığım gruptan ayrılma sürecinde ve sonrasında çok kötülük gördüm ama Turgay Bey’den hiç kötülük görmedim.

Eğer Turgay Bey’in yerine başka biri burayı alırsa ve buranın yeni patronajı “Seninle yazar olarak ya da başka bir şey olarak devam etmek istiyoruz” derse onlarla da çalışabilirim. Ne bileyim Akşam’da çalışabilirim, NTV’de program yapabilirim. Ben gazeteciyim, yapacak bir şeyler bulurum. Ayrıca başıma ilk defa böyle bir şey gelmiyor. Daha önce de böyle şeyler yaşadım.

Fatih Altaylı’nın açıklamalarının tamamını MediaCat’in Mayıs sayısında okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.