Farmaskop ödülleri sahiplerini buldu

İlaç ve sağlık sektörünün dergisi Farmaskop’un düzenlediği, 'Sağlık İletişimi Yaratıcılık Ödülleri'...

04.06.2008 - 10:21 | MediaCat

Türkiye’de sağlık iletişimi alanında ilk kez yapılan Farmaskop Sağlık İletişimi Yaratıcılık Ödülleri’nin kazananları, 3 Haziran akşamı Ortaköy / Esma Sultan Yalısı’nda yapılan ödül töreniyle açıklandı. Toplam 263 projenin katıldığı ve 91 çalışmanın Kısa Liste’ye kaldığı yarışmada; 43 projeye başarı belgesi verilirken, 13 çalışma da kendi kategorilerinde birincilik ödülüne hak kazandı.

cortex İletişim’e 5 ödül

Yarışmadan en mutlu ayrılan ajans, 5 kategoride birincilik ödülü kazanan cortex İletişim oldu. Pfizer ve Kardiyovasküler Risk Platformu (5 uzmanlık derneği) için yapılan “Kalbinizi Koruyun, İçinde Sevdikleriniz Var” çalışması cortex ve Altıncı Duyu’ya üç ödül birden getirdi. Proje, “En İyi Farkındalık / Bilinçlendirme Kampanyası”, “En İyi Sosyal Sorumluluk Kampanyası ve Sponsorluk Uygulaması” ve “En İyi Medikal Bilgilendirme Kampanyası” kategorilerinde birinci oldu. Böylelikle Altıncı Duyu da geceden üç ödülle ayrıldı. Ödül gecesinde Kendi Ajansı da iki ödülün sahibi oldu. Ajans, Pfizer için yaptığı “Bu Kalp Seni Unutur mu?” adlı çalışmayla “En İyi Film” ve “En İyi Detailing Yöntemi/Malzemesi” kategorilerinde ödüle layık görüldü. Geceden; Art Grup, Healthy People by Grey, Horizon, Ghetto İletişim, Graphinn ve 3P Pharma Publication Planning birer ödülle döndüler. 28 kategorinin yer aldığı yarışmada bazı kategorilerde ödüle değer proje bulunamadı.

Yarışmanın 21 kişilik jürisinde; sağlık iletişimi ajans başkanları, kreatif direktörler, Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD) ve İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası (İEİS) üyesi firmaların pazarlama yöneticileri yer alırken, jüri başkanlığını ise Reklamcılık Vakfı Başkanı Özgür Sağlam üstlenmişti. Sağlık iletişimi alanında faaliyet gösteren ajansları motive edecek, bu alandaki yaratıcı çalışmaları ödüllendirecek bir yarışma fikri, Farmaskop ve projeye ana destek veren 7 büyük ajansın çalışmalarıyla şekillenmişti. Gelecek yıllarda da sürdürülecek Farmaskop Sağlık İletişimi Yaratıcılık Ödülleri, Türkiye’de kendi alanındaki ilk ve tek yarışma olma özelliğiyle öne çıkıyor.

Sonuçları görmek için tıklayınız

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.