Gazetelerin reklam gelirleri arttı

Dünya Gazeteler Birliği (WAN) kongresinde yayımlanan rapora göre, dünyada geçen yıl gazetelerin...

04.06.2008 - 11:10 | MediaCat

Dünya Gazeteler Birliği (WAN) kongresinde yayımlanan rapora göre, dünyada geçen yıl gazetelerin tirajı ve reklam gelirleri artış gösterdi.

Raporda, ücretsiz gazete ile web gazetesi sayısındaki artışla birlikte, geçen yıl satılan gazete sayısının önceki yıla göre yüzde 2.57 arttığı, günlük gazetelerin reklam gelirlerinin de geçen yıl yüzde 0.86 ve son 5 yılda yüzde 12.84 oranlarında artış gösterdiği kaydedildi. Gazete tirajı tüm dünyada artarken, ABD’de yüzde 3, Avrupa’da ise yüzde 1,9 oranlarında düştü. Reklam gelirleri Kuzey Amerika hariç tüm dünyada yükseliş gösterdi.

Online reklam gelirlerinde büyüme yüzde 32

Bu arada, internet gazeteciliğinin reklam gelirlerinde büyüme yüzde 32 oldu. Ücretsiz gazetelerle birlikte tüm gazete satışlarının önceki yıla oranla yüzde 3.65 ve beş yıldan bu yana da yüzde 14.3 artış gösterdiği belirtilen raporda, ücretsiz günlük gazetelerin tüm dünyada basılan gazetelerin yüzde 7’sini ve sadece Avrupa’da yüzde 23’ünü oluşturduğu kaydedildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.