Facebook’u satın alabilirsiniz

Facebook’un yüzde 2’lik hissesini elinde bulunduran Rus Digital Sky Technologies (DST) şirketi, Londra Borsası'nda...

11.10.2010 - 00:00 | MediaCat

Facebook’un yüzde 2’lik hissesini elinde bulunduran Rus Digital Sky Technologies (DST) şirketi, Londra Borsası’nda gerçekleştireceği halka arz ile dolaylı olarak ABD’li şirketin de halka  açılmasına neden olacak. Rusya’nın en büyük internet grubu DST, bünyesinde bulundurduğu ve kendi ülkesinde Facebook’tan daha çok rağbet gören Mail.ru operasyonu üzerinden hisse satışını gerçekleştirecek. Bu satışla birlikte 5 milyar dolarlık bir gelir elde edilmesi beklenirken, satışın pazartesi günü başlamasının planlandığı açıklandı.  ABD merkezli Facebook yönetimi ise normal koşullarda 2012’den önce halka arz planlamadığı belirtiliyor. DST, geçen yıl Facebook’un yüzde 2’lik hissesini 200 milyon dolara aldı. Rus şirketin Facebook çalışanlarından da gizlice hisse alarak, ABD’li şirketteki payını yüzde 10’lara çıkardığı iddia ediliyor. Öte yandan şirketin halka arzı organize etmek için Goldman Sachs, JPMorgan ve Morgan Stanley ile anlaştığı belirtildi.

RESMİ ARZ 2012’DE
TÜM zamanların en hızlı büyüyen şirketi olarak gösterilen Facebook’un, en erken 2012 ya da 2013 yılları arasında resmi halka arzını gerçekleş-tirebileceği öne sürülüyor. Facebook CEO’su Martin Zuckerberg de halka arzın büyük ses getirecek düzeyde olana kadar gerçekleştirilm-eyeceğini belirterek, “Eminim ki hisse satışı gerçekleştirirsek bu çok büyük olacak” dedi.

haberturk.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.