Facebook’tan üniversitelilere özel platform: Campus

Sosyal medya devi, Campus ile köklerine dönüyor.

10.09.2020 - 17:57 | Sencer Uçar

Facebook'tan Türkiye'ye temsilci atama kararı

Yıllar önce yola üniversite öğrencilerini bir araya getirmek için çıkan Facebook, üniversite öğrencilerine özel yeni sosyal platformu Facebook Campus’ü yayına aldı.

İlk etapta ABD’deki yaklaşık 30 üniversite ve kolejde eğitimini sürdüren öğrencilerin kullanımına sunulan Campus’te kullanıcılar, okul arkadaşlarıyla bir araya gelebilecek, gruplara katılabilecek, kampüs etkinliklerini keşfedebilecek, okul yönetiminden gelen güncellemeleri takip edebilecek, yurt arkadaşları ya da okul topluluklarından kişilerle sohbet edebilecek. Okul e-mail adresleriyle kayıt olunabilen yeni platform Facebook uygulaması içerisinde yer alacak.

Öğrencilerin kolayca bir araya gelebilecekleri ve yeni ilişkiler kurabilecekleri bir ürün yaratmak istediklerini söyleyen Facebook Campus Ürün Müdürü Charmaine Hung, “Campus için daha uygun bir zaman olamayacağını düşündük. COVID-19 nedeniyle çoğu öğrenci bu dönem kampüslerden uzak kalacak. Dersler online’a taşınıyor ve öğrenciler, kıymet verdikleri kulüp ve organizasyonların, bir arada olmadıkları bu dönemde de var olmayı sürdürmesini sağlayacak bu yeni normale ayak uydurmaya çalışıyor” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: TechCrunch

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.