Doktorlara hız katan acil durum bisikleti

Ecox ve Wunderman Thompson Paris'ten hayat kurtaran yenilik.

10.09.2020 - 16:24 | Sencer Uçar

Doktorlara hız katan acil durum bisikleti

Avrupa’da trafiğin en yoğun olduğu şehirlerden Paris’te doktorların hastalara nasıl daha hızlı müdahale edebilecekleri üzerine çalışan Ecox ve ajansı Wunderman Thompson Paris, çözümü elektrikli acil durum bisikletiyle sundu.

Trafikte kaybedilen her dakika hastaların yaşama şansının yüzde 10 oranında azaldığı verisinden hareket eden ikilinin geliştirdiği elektrikli bisiklet alüminyum gövdeye sahip ve bataryası 160 kilometreye kadar sürüş olanağı sağlıyor. Yansıtıcı bantlarla donatılan patlamaz tekerlekli bisikletin üzerinde, acil durumlara uygun teçhizatın sığabileceği geniş bir de kutu yer alıyor.

Wunderman Thompson Paris’in ürün geliştirme kısmında da rol oynadığı acil durum bisikleti ilk olarak Kasım 2019’da, protestolar sırasında gündeme gelmiş. Ajans, eko-mobilite çözümleri üzerine araştırmalar yürüten Ecox için Paris Acil Hizmetler (UMP ) ile görüşmeler yürüterek, doktorların müdahale süresini kısaltmak adına acil durum bisikletlerinin kullanılmasını sağlamaya çalışmış. Bisiklet üreticisi Urban Arrow ve UMP doktorlarıyla işbirliği yapan ajans, bisikletin tasarımını da üstlenerek, Ecox’a bisikletin ilk prototipinin oluşturulması ve reklam çalışmaları konularında destek vermiş.

KÜNYE

  • Reklamveren: Ecox
  • Reklam Ajansı: Wunderman Thompson Paris
Kaynak: Lbbonline.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.