Facebook’tan reklam özrü

Siber-zorbalık kurbanı kadının fotoğrafını kullanan reklam, Facebook'u zor durumda bıraktı.

18.09.2013 - 16:13 | Ali Kuru

Siber-zorbalık kurbanı kadının fotoğrafını kullanan reklam, Facebook'u zor durumda bıraktı.

Maruz kaldığı siber-zorbalık nedeniyle intihar ederek hayatına son veren Rehtaeh Parsons‘a ait bir fotoğraf kullanılarak oluşturulan arkadaşlık sitesi reklamı, Facebook’u zor durumda bıraktı.

Facebook'tan reklam özrüThe Drum‘ın haberinde, Rehtaeh Parsons’ın babası Glen Canning’in, “Şaşkına döndüm ve büyük bir tiksinti duyuyorum. Bu benim kızım, Rehtaeh. Bekarları buluşturmak isteyen bir reklamda fotoğrafı kullanılıyor. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Bu muhtemelen en kötü Facebook reklamı” ifadelerine yer verildi.

Haberde Facebook‘un, reklamı yayına alan ionechat.com adlı şirketi reklam ağında yasakladığı ifade ediliyor. The Drum, Facebook’un şu açıklamasına yer veriyor; “Bu internetten rastgele fotoğraflar çekerek reklamlarında kullanan reklamverenlere çok talihsiz bir örnek. Bu durum reklam politikalarımıza kesinlikle aykırı, bu yüzden reklamı uzaklaştırdık ve reklamverenin hesabını geri dönüşümsüz olarak sildik. Bu reklam nedeniyle oluşan rahatsızlık için özür dileriz.”

Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.