Facebook’tan markalı içerik politikalarına güncelleme

Facebook, yeni yılda topluluğunun güvenliğini artırmak adına atacağı adımları duyurdu.

19.12.2019 - 16:06 | MediaCat

Facebook'tan reklam dünyasına açık mektup

Eylül ayında  zayıflama çayları ve benzer ürünlerin reklamlarının 18 yaş altına gösterilemeyeceğini açıklayan Facebook, yeni yılda topluluğunun güvenliğini artırmak adına atacağı adımları duyurdu.

Facebook ve Instagram platformlarını bünyesinde barındıran Facebook şirketi, markalı içerik politikalarını reklam politikalarına paralel olacak şekilde güncelledi. Buna göre; alkol, tütün, silah, sağlık takviye ürünleri gibi kısıtlanmış malların tanıtımıyla ilgili daha belirgin kurallar olacak.

Mevcut reklam politikalarına göre elektronik sigara, tütün ürünleri ve silah reklamlarının yapılamadığı Facebook’ta yeni güncellemelerle birlikte aynı kurallar markalı içeriklerde de söz konusu olacak. Ayrıca, zayıflama ürünleri gibi ürünlerin tanıtımını yapan markalı içerikler için özel kısıtlar getirilecek. Bu güncellemelerle birlikte Facebook, içerik üreticilerine gönderilerinin görüntülenmesine yaş sınırı getirme olanağı gibi yeni araçlar da sunacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.