Facebook’dan yeni rekor: 350 milyon

Dünyaca ünlü sosyal ağ ve iletişim sitesi Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg yayımladığı blogda Facebook'un...

02.12.2009 - 00:00 | MediaCat

Dünyaca ünlü sosyal ağ ve iletişim sitesi Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg yayımladığı blogda Facebook’un 350 milyon kişiye ulaştığını vurguladı.

Yayımladığı blogda bunun en büyük etkeninin artık Çin, Hindistan gibi ülkeler olduğunu söyledi. Bu saatten sonra artık gizlilik ilkelerinin geliştirileceğini ve dikkat edileceğini söyleyen Zuckerberg, Temmuz ayında gizlilik ilkelerinin kullanıcı yararına değiştirilip değiştirilmeyeceğini hala açık önerilerle tartıştıklarını vurguladı.

Kullanıcılara özel gizlilik seçenekleri olacağını söyleyen Facebook kurucusu, bu bölümün bittiğinde kullanıcıların gizlilik seçeneklerinden kendilerine en uygun olanı seçeceklerini ve kişisel bilgilerinin paylaşımında daha dikkatli olacaklarını ifade ediyor.

Şirketin kurucusu Mark Zuckenberg, hızlı büyümenin kendileri ve kullanıcılar açısından sevindirici olduğunu, ancak bu hızlanma ile birlikte, kendi açılarından acil müdahale gerektirebilecek sorunların ve yeni donanım ve yazılım gereksinimlerinin de doğduğunu söylüyor ve sitenin ağ sisteminin tekrar düzenlenip basitleştirileceğini söylüyor.