Facebook’a özel telefon

Facebook, kendisine hizmet edecek yepyeni bir telefon üzerinde çalışıyor.

23.11.2011 - 00:00 | MediaCat

Facebook, kendisine hizmet edecek yepyeni bir telefon üzerinde çalışıyor.

Yeni akıllı telefon, ‘Buffy’ adıyla anılıyor. Adını, vampir avcısının hikâyesini anlatan ünlü televizyon dizisinden alan Buffy’de, Google’ın işletim sistemi Android kullanılıyor.

Facebook yaklaşık iki yıldır tıpkı Google’ın Samsung işbirliğinde piyasa sürdüğü Nexus adlı modeli gibi kendi akıllı telefonunu piyasaya sürmek istiyordu. Zira Facebook’un halihazırda dünya genelinde 800 milyon kullanıcısı bulunuyor ve şirketin tahminlerine göre kullanıcıların yaklaşık yarısı da mobil internet kullanıyor.

18 ay daha beklemek gerek
HTC şirketi geçen şubat ayında Facebook kullanıcılarına özel uygulamaların bulunduğu iki akıllı telefonunun tanıtımını yapmıştı. Salsa ve Chacha adlı iki modelinde, kullanıcıların tek bir tuşla mesaj, fotoğraf ve videolarını diğer kullanıcılarla anında paylaşabilecekleri ve konum bilgilerini paylaşabilecekleri bir tuş özelliği bulunuyor.

Facebook kullanıcılarının biraz daha sabretmesi gerekecek. Nitekim Facebook ve HTC ortak yapımı Buffy’nin, yaklaşık 18 ay sonra piyasaya sürülebileceği belirtiliyor.

(Deutsche Welle Türkçe)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.