Facebook Watch dünyaya açılıyor

Video içerik platformu Watch, ABD'li kullancıların ardından dünya genelinde devreye giriyor.

29.08.2018 - 18:00 | Sencer Uçar

Facebook Watch dünyaya açılıyor

Facebook’un ilk olarak geçtiğimiz yıl duyurduğu, orijinal video içeriklere ev sahipliği yapan platformu Watch, Amerika Birleşik Devletleri’nin ardından şimdi de tüm dünyada devreye giriyor.

İlk olarak geçtiğimiz yılın Ağustos ayında ABD’deki kullanıcılar tarafından erişilebilen Watch’un aylık izleyici sayısı (en az bir dakika izlenme kıstasıyla) 50 milyona ulaşmış durumda. Facebook‘a göre, 2018 başından bu yana Watch’ta video izleme süreleri ise 14 kat arttı.

Geride kalan bir yıl boyunca aralarında Watch Party olmak üzere birçok yeniliğin ilave edildiği platformun küresel çapta kullanıma açılması ile birlikte Ad Breaks de daha fazla yayıncının kullanımına sunulacak. Platformda video önünde, ortasında ya da videonun alt kısmında görsel şeklinde yer alacak olan reklamlar, yayıncılar tarafından ya da Facebook’un otomatik reklam yerleştirme özelliği aracılığıyla yerleştirilebilecek.

Watch’un bugün devreye girdiği ülkeler arasında Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi ülkeler bulunuyor. Platformun gelecek ay Arjantin, El Salvador, Fransa, Almanya, Honduras, Meksika, Norveç, Peru, Portekiz, İspanya, Tayland, İsveç ve Ekvador gibi ülkelerde devreye girmesi bekleniyor. Platform, ilerleyen zamanlarda diğer ülkelerde de kullanıma sunulacak.

Kaynak: Techcrunch

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.