MediaCat

Facebook, Sayfalar için yeni tasarımını test ediyor

Yeni tasarım yalın görünse de radikal değişiklikler içeriyor.

Facebook, Sayfalar için yeni tasarımını test ediyor

Facebook, Sayfalar için uzun süredir kullandığı tasarımı yeniliyor. Yeni tasarımda iki yerine üç sütunlu bir yapıyı tercih eden sosyal ağ, önceden kapak görseli altında yer alan navigasyon menüsünü de sola taşıyor. Kapak görseli altında yer alan menü kısmı ise yapışkan özellik göstererek sayfanın alt bölümlerine kayan kullanıcıyı tepede takip eder hale geliyor. Bu menü kısmındaki en önemli değişikliklerden biri profil görselinin kapak resmi üzerine geçişinden vazgeçilmiş olması. Böylelikle kapak görseli de en üstte kendisine ayrılan tüm alanı kesintisiz bir şekilde kullanabiliyor.

Yeni yapıyla birlikte gelen en büyük değişimlerden biri de sayfa yapısının artık daha geniş oluşu. Önceki tasarımda 828 piksel olan genişlik yeni tasarımda 1012 piksele çıkmış görünüyor.

Facebook’un hemen her zaman başvurduğu küçük bir grupla test yapma geleneğine sadık kalarak deneme aşamasında olduğunu düşündüğümüz bu yeni tasarımın tüm sayfalara ne zaman uygulanacağı ya da test aşamasındaki tasarımın geçiş öncesinde son aşamada olup olmadığı henüz bilinmiyor. Bununla birlikte, sayfalarda kullanılan tasarımı en son 4 Haziran 2014’te değiştiren Facebook, tam iki yıl sonra gelen güncelleme ile sosyal medya yöneticilerini ve ajansları bir öncekine oranla daha az şaşırtacak gibi görünüyor.

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

Facebook'un yeni sayfa tasarımı

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.