Facebook çılgınlığı kendini aştı

Dünyanın en geniş sosyal ağ sitesi Facebook, tüm dünyada kullanıcı sayısını hızla artırırken, son yapılan bir araştırma...

02.09.2009 - 00:00 | MediaCat

Dünyanın en geniş sosyal ağ sitesi Facebook, tüm dünyada kullanıcı sayısını hızla artırırken, son yapılan bir araştırma Facebook büyümesinin demografik özelliklerini ortaya koydu.

Araştırma şirketi Nielsen tarafından açıklanan verilere göre, Haziran ayı içerisinde Facebook sadece Amerika’da 87 milyon kişi tarafından ziyaret edildi. Facebook ile büyük bir rekabet içerisinde bulunan diğer bir sosyal ağ sitesi olan MySpace ise Haziran’da sadece 63 milyon kişi tarafından ziyaret edildi.

EN FAZLA ARTIŞI ERKEKLER SAĞLIYOR

Inside Facebook rakamlarına göre, Ağustos ayında Facebook içerisinde üye olarak en hızlı artış sağlanan kesimin erkekler olduğu görülüyor. 13-17 yaş aralığındaki erkeklerin sayısında yüzde 14.5 artış sağlanırken, 45-54 yaş aralığındaki erkek sayısı yüzde 12.8 artmış. Kadınlarda ise Facebook kullanımı en çok 45 yaş üstünde artış sağlıyor. 45-54 yaş arasında artış yüzde 11.8 ve 55-65 arasındaki artış ise yüzde 11 seviyesinde olmuş.

Erkekler ve kadınların Facebook kullanımlarına bakıldığında tüm yaş aralığında bayanların daha ağırlıkta olduğu fakat yeni erkek kullanıcıların her yaş aralığı için sosyal ağ sitesini daha hızlı doldurduğu göze çarpıyor.

Her ne kadar farklı yaş aralıklarında hızlı bir artış gözlense de, Facebook’u kullanan ağırlıklı kesimin 18-25 ve 26-34 yaş aralığında olduğu görülüyor. Bu iki grup tüm Facebook kullanıcılarının yüzde 51’ini oluşturuyor.

Kaynak: www.emarketer.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.