Eylül ayında TV’nin medya karnesi

Ekranda yayınlanan programların yazılı basında çıkan haber adetleriyle oluşan "Televizyonun Medya Karnesi"ne göre, ekranda kış döneminin başladığı Eylül ayında kanalların yayınladığı programlar arasında en çok belgeseller yazılı basında ilgi gördü.

07.10.2011 - 00:00 | MediaCat

Ekranda yayınlanan programların yazılı basında çıkan haber adetleriyle oluşan "Televizyonun Medya Karnesi"ne göre, ekranda kış döneminin başladığı Eylül ayında kanalların yayınladığı programlar arasında en çok belgeseller yazılı basında ilgi gördü. İki bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergide çıkan programların analizlerinin yer aldığı Interpress’in raporuna göre; geçtiğimiz ay boyunca televizyondaki on dört kanalda yayınlanan 58 program hakkında toplam 283 haber çıktığı belirlendi. NTV’de yayınlanan “İnsan”, TRT Haber kanalındaki “Demirkırat” ve TRT Belgesel’de yayınlanan “Batıya Doğru Akan Nehir” programları hakkında en çok haber çıkan ilk üç program oldu.

Tartışma programları arasında ilk sırada “Medya Mahallesi” yer aldı

Medya Takip Ajansı Interpress’in açıkladığı “Televizyonun Medya Karnesi” raporunda, kanalların yayınladığı tartışma programları, geçtiğimiz ay yazılı basında en çok ilgi gören program türlerinden biri oldu. Ekranda yayınlanan tartışma programlarından 50 tanesi hakkında toplam 285 haber çıktığı belirlenirken, CNN Türk’te yayınlanan “Medya Mahallesi” programı en çok haberi çıkan program oldu. TRT Haber’deki “Açı” programı ikinci sırada yer alırken, Samanyolu Haber’de yayınlanan “Bugün Bu Gece” programı da üçüncü sırayı aldı.

Ekrandaki sohbet programları haberlere de konu oldu

Interpress’in kanalların yayınladığı programların yazılı basında çıkan adetlerine göre oluşan listede, geçtiğimiz ay basında ilgi gören programlar arasında sohbet programları da yer aldı. Yazılı basında haberi çıkan 42 sohbet programı içinde NTV’de yayınlanan “Burcu Esmersoy ile Güz Gecesi” ilk sırayı alırken, TRT Haber’de yayınlanan “10’dan Sonra” ikinci, yine NTV’de yayınlanan “Serra’nın Dostları” programı da üçüncü oldu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.