Eximbank’ta sürpriz istifa

Kamu bankalarında en uzun görevde kalma rekorunu elinde bulunduran Türk Eximbank Genel Müdürü Ahmet Kılıçoğlu, görevinden sürpriz bir şekilde istifa etti...

15.03.2010 - 00:00 | MediaCat

Kamu bankalarında en uzun görevde kalma rekorunu elinde bulunduran Türk Eximbank Genel Müdürü Ahmet Kılıçoğlu, görevinden sürpriz bir şekilde istifa etti. Star Gazetesinin haberine göre, Kılıçoğlu’nun, Eximbank’tan ayrılmasında, ekonomi yönetimiyle yaşadığı frekans ayrılığının etkili olduğu kaydedildi. Kılıçoğlu’nun yerine genel müdür yardımcılarından Necati Yeniaras, vekaleten atandı. Görevinden sürpriz bir şekilde ayrılan Kılıçoğlu, Mesut Yılmaz Hükümeti döneminde 10 Şubat 1998 tarihinde atanmıştı.

Aradan geçen 12 yıllık sürede birçok hükümet değişmesine rağmen, Kılıçoğlu koltuğunu korumayı başarmıştı. Bu nedenle, Kılıçoğlu’nun görevden ayrılması sürpriz oldu. Ekonomi kulislerinde Kılıçoğlu’nun emekliliğini istediği konuşuluyor. Kılıçoğlu’nun, görevinden ayrılmadan önce, bazı ekonomi bakanları ile ekonomi bürokratlarına birer teşekkür mektubu gönderdiği de belirtildi. Türk Eximbank, bir süre önce bazı yöneticilere açılan krediler nedeniyle tartışma konusu olmuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.