Euro 2008’in iletişim sonuçları MediaCat sayfalarında

Aylık pazarlama iletişim dergisi olan MediaCat'in Ağustos sayısı çıktı… MediaCat sayfaları...

01.08.2008 - 09:48 | MediaCat

Aylık pazarlama iletişim dergisi olan MediaCat’in Ağustos sayısı çıktı… MediaCat sayfaları bu ay da dopdolu..

Yeni sayıda kısaca ele alınan konular ve başlıklar şöyle:

Tatil yapmayan markalar

Yaz ayları birçok marka için tatil zamanıdır. Başka birçok marka ise coşmak için yaz mevsimini bekler. Dondurma, içecek, tatil, güneş gözlüğü, mayo, terlik, klima gibi birçok kategorideki yüksek yaz performansı yaz hararetine yeni bir hararet ekliyor. Sözü yazın tatil yapmayan markalara bıraktık.

Ödeme markaları kendi kanatlarıyla uçuyor

Advantage, Axess, Bonus, Maximum, World… Hayatlarına kendi bankalarının kredi kartları eşliğinde başlayan ödeme markaları, bugünlerde hızlı bir dikey genişleme süreci yaşıyor ve artık başka bankaların kredi kartlarının üzerinde de karşımıza çıkıyor.

Sosyal sorumluluğun yeni gündemi: Bir bardak içilebilir su

Dünyada 1,2 milyar insan temiz içme suyuna erişme imkanına sahip değil. Ve bugünlerde dünyada kurumsal sosyal sorumluk faaliyetlerinin odaklandığı temel meselelerden biri, bu insanlara yardım eli uzatmak.

Rakamlarla Euro 2008

Avrupa ve İsviçre’de yapılan son Avrupa Şampiyonasına Türkiye milli takımı damgasını vurdu. Türkiye’nin göz kamaştıran performansını turnuva sonrasında açıklanan iletişim istatistiklerinden de izlemek mümkün.

Türkiye’nin en çok güvendiği ünlüler

MediaCat’in iki ayda bir Ipsos KMG’ye yaptırdığı ‘Celebrity Güven Endeksi’ araştırmasına göre, Fatih Terim daha önce terk ettiği listeye geri döndü, Hakan Şükür ise dokuz sıra birden yükseldi.

‘Dışardan’ bir gözle Türk medyası

Daha önce Pulitzer Ödülü için de aday gösterilmiş olan Turkish Daily News’ün Genel Yayın Yönetmeni David Judson Türk medyasına hem dışardan hem de içerden bir gözle baktı.

Coşkun Aral MediaCat’e konuştu

“Bir yarışma programı için 2 milyon insan sıra bekliyor. Toplum dilenciliğe teşvik ediliyor.”

Yazı ve yorumlarıyla Fuat Çakar, John Grant, Haluk Gürgen, Michael Newman, Haluk Sicimoğlu, Russell Davies Pelin Özkan ve Aşkın Baysal…

Prodüksiyon özel eki

Productio

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.