Eşleşmeler zordur

Arjantin Karaciğer Nakli Vakfı'ndan organ bağışının önemine yaratıcı bir perspektiften bakan kısa film.

08.06.2021 - 18:01 | Simge Şenses

Eşleşmeler zordur

Arjantin Karaciğer Nakli Vakfı, yeni kısa filmi Match’te bir hayatı kurtarmak için gereken tek şeyin organ bağışı olduğu anlarda uygun donör bulmanın zorluğunu gerçek aşkı online platformlarda bulma zorluğuna benzetiyor. Arjantinli bağımsız ajans Rock imzalı film, organ bağışı meselesinin ciddiyetine bir 21’inci yüzyıl aşk hikâyesi aracılığıyla parmak basıyor.

Rock Yaratıcı Başkan Yardımcısı ve filmin yaratıcısı Beto Cocito, “Organ bağışlamak sevgiye dayalı bir eylem ancak bir nakli mümkün kılmak için organların uyumlu olması şart” açıklamasında bulunuyor ve ekliyor: “Bu nedenle, flört uygulamaları aracılığıyla doğru bir eşleşmenin ne kadar zor olduğunu, organların uyumlu olmasının ne kadar zor olduğuyla ilişkilendirmek istedik. İşte tam da bu nedenle bu kadar çok bağışçıya ihtiyaç var.”

Arjantin Karaciğer Nakli Vakfı Başkanı Dr. Horacio Aziz ise filmin verdiği mesajı şöyle özetliyor: “Her gün binlerce insan yaşamaya devam etmek için bir organ nakli olasılığını dört gözle bekliyor. Bu güzel hikâye bize herkesin bağışçı olabileceğini ve yaşamaya devam etmek için hepimizin bir nakle ihtiyacı olabileceğini gösteriyor.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Fundación Argentina de Transplante Hepático
  • Reklam Ajansı: Rock
  • Prodüksiyon Şirketi: Primo
  • Yönetmen: Nico Pérez Veiga
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.