Erotize edilmiş ölüm

‘Seks satar’ kervanına bir tabut firması da katılıyor.

29.11.2013 - 16:05 | Alev Kaynak

Polonyalı tabut şirketi Lindner, meşhur Pirelli takvimlerini aratmayan bir 2014 takvimi hazırlamış. Bu takvimin ardındaki motivasyonu ‘doğaya dönüş’ şeklinde niteleyen firma, takvimin Lindner tabutlarının doğal ahşabı, deniz, yeşil tarlalar ve kadın bedeninin güzelliğinin ortaya çıkardığı harmoniyi ifade ettiği iddiasında. Tabutların tanıtımı için nü modelleri doğayla buluşturan firma, dünyanın en gizemli iki alanını bir araya getiriyor: ölüm ve cinsellik. Psikanalitik açıdan firma haksız sayılmasa da; yani ölüm dürtüsü ve erotizm birbirlerinden çok da bağımsız olmasa da, bu görüntülerin geleneksel bir gözü rahatsız ettiği kesin.

Polonya’nın katı Katolik otoritelerinin uygunsuz bulduğu takvimlerden elde edilen gelirin hayır kurumlarına bağışlanacağına dair bir söylenti mevcut. Bu ilginç pazarlama taktiğini 2010 yılından bu yana yaşatan Lindner, hem kaliteli ürünlerini görücüye çıkarmayı hem de ölümün ölümcül ciddiyetini insanlara kabul ettirmeyi hedefliyor.

[GaleriEkle url=”erotize-edilmis-olum”]

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.