Erkekler ağlamaz

Kanadalı kadın dayanışma ve destek örgütünden zehirli erkekliği hedef alan bir reklam filmi.

28.02.2019 - 11:14 | Arzu Nilay Kocasu

Erkekler ağlamaz

Kadın dayanışma ve destek örgütü White Ribbon Charity, eril tahakküm ve “zehirli erkeklik” sorununa karşı farkındalık yaratmak için genç bir erkeğin yaşam çizgisini takip ederek onun, büyürken etrafından duyduğu cinsiyetçi telkinler nedeniyle karakterinin uğradığı yıkıcı değişimi anlattığı bir reklam filmi yayınladı.

Erkek çocuklarına yapılan “erkekler ağlamaz”, “erkek ol” gibi ne denli tesirli olabileceği belki çoğu zaman fark edilmeyen yorumların zehirli erkekliğin inşa sürecinde oynadığı önemli rolün altını çizen film, reklam ajansı Bensimon Byrne/Narrative imzası taşıyor.

“Bu filmi çekmek benim için önemliydi çünkü erkeklerin, olumlu değişimin parçası olmak için kendilerini eğitmekle yükümlü olduklarına gönülden inanıyorum” diyor reklam filminin yönetmenliğini üstlenen Hubert Davis:

“Toplum olarak zehirli sonuçlar doğuran olumsuz, modası geçmiş erkeklik kavramlarıyla yaşıyoruz hâlâ. Toplumsal cinsiyet temelli şiddetin önüne geçmek istiyorsak, bu şiddetin kökenine inmemiz gerekiyor.”

KÜNYE

  • Reklamveren: White Ribbon Kanada
  • Reklam Ajansı: Bensimon Byrne/Narrative
  • Yönetmen: Hubert Davis
  • Yapımevi: Untitled Films
Kaynak: Creative Review

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.