Ericsson, Kuzey Kıbrıs Turkcell’in 3G WCDMA/HSPA altyapısını sağlıyor

Kuzey Kıbrıs'ın lider operatörü Kuzey Kıbrıs Turkcell, tüm WCDMA/HSPA altyapısını sağlamak üzere...

15.10.2008 - 10:28 | MediaCat

Kuzey Kıbrıs’ın lider operatörü Kuzey Kıbrıs Turkcell, tüm WCDMA/HSPA altyapısını sağlamak üzere Ericsson (NASDAQ:ERIC) ile anlaştı. Kuzey Kıbrıs Turkcell 3G teknolojisi ile kullanıcılarına görüntülü görüşme ve yüksek hızda mobil internet gibi mobil genişbant hizmetleri sunacak.

Anlaşma kapsamında Ericsson radyo erişimi, paket core ağı ve Ericsson Mobile Softswitch çözümünü de içeren WCDMA/HSPA şebekesi sağlayacak. Anlaşma aynı zamanda microwave ve optik taşıma ekipmanlarını da kapsıyor. Ericsson, sistem entegrasyon servisi de sunacak.

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Dağhan Fellahoğlu: “Bu adım KKTCell’in GSM şebekesini WCDMS/HSPA özellikleriyle ileriye taşıyarak lider yerel operatör rolümüzü kuvvetlendirecek. Bu yeni teknoloji ile birlikte abonelerimiz, gelişmiş multimedya özellikleri ve her an, her yerden erişim imkanı veren yüksek hızlı mobil genişbant ile daha zengin bir kullanıcı deneyimi yaşayacaklar.Aynı zamanda KKTCell’in microwave transmisyon içeren eşsiz bir all-IP 3G şebekesini kurduğunu belirtmekten de gurur duyuyoruz.”

Ericsson Türkiye ve İsrail Genel Müdürü Anders Lindblad ise konu ile ilgili olarak; “Tüm dünyada 100’den fazla ülkede kullanılan üçüncü nesil iletişim altyapısını Kuzey Kıbrıs’a Ericsson kalitesiyle ulaştırmaktan gurur duyuyoruz. 3G alanındaki global tecrübemize ek olarak Ericsson Türkiye mühendisleri pek çok ülkede 3G projelerinde görev yaptı. 2002’de Avustralya ile başlayan 3G macerası, İtalya, Gürcistan ve İsrail’deki tüm operatörlerin 3G altyapısı ile devam etti. Bu yerel tecrübemizi en son olarak da Kıbrıs’a taşıdık. ” şeklinde konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.