En parlak 10 uluslararası reklam ajansı

Son yılların en çok ses getiren kampanyaları bu ajanslardan çıktı.

05.09.2014 - 16:14 | Ozan Mert

Küreselleşme pürüzsüz bir süreç değil, kıymeti de kimilerine göre kendinden menkul. Ama bir küreselleşme ideali olsaydı buna en çok yaklaşan reklam dünyası olurdu. Sermayesi yaratıcılık olan reklam dünyasında pusulalar hâlâ Kuzey Amerika’yı işaret ediyor olabilir ama farklı coğrafyaların üretimdeki ağırlığı her geçen gün artıyor. Moskova’dan Bombay’a birçok yeni merkez yaratıcılık uğrakları olarak reklamın büyük ölçekli haritasında yerlerini alıyorlar.

Son yıllarda çok konuşulan, sektöre ilham veren, uluslararası toplantılarda gündemi şekillendiren ve yarışmalarda ödülleri toplayan birçok iş bu merkezlerden çıktı. Adweek de bu işlerin altında imzası bulunan ve ileride isimlerini daha sık duyacağımız 10 uluslararası ajansı aynı listede derledi.

BETC
Paris

20 yıl önce Euro RSCG’nin (bugünkü Havas) bünyesinde kurulan Parisli ajans BETC son yıllardaki işleriyle global çapta hayranlık yarattı. 2009 yılında Evian için hazırladıkları “Roller Babies” filmi internetten en çok indirilen reklam filmi olmuştu. Geçtiğimiz yıl Canal+ için hazırlanan “The Bear” yılın en çok ödül kazanan kampanyası olmuş, Evian için hazırlanan “Baby & Me” ise internette en çok izlenen online kampanya olmuştu. Londra ve Sao Paulo’da ofisler açan ajans önümüzdeki sene New York’ta açacağı ofisle ABD pazarına da giriş yapacak.

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz. Kaynak: Adweek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.