En iyi dijital oyun Yerli kardeşlerin

Dünyadaki dijital oyun meraklılarının akın ettiği Köln’deki Gamescom Fuarı’nda Faruk, Avni ve Cevat Yerli kardeşlerin ürünü olan Crysis 3 Gamescom’un üç dalda en iyi oyun ödülüne layık görüldü.

15.08.2012 - 00:00 | MediaCat

Almanya’nın Köln kentindeki fuar merkezinde bugün açılan ve beş gün sürecek olan dijital oyun sektörünün öncüsü Gamescom Fuarı’nda milyonları peşinde sürükleyen oyunların yeni versiyonlarının Avrupa ve dünya prömiyerleri yapıldı.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden 600’den fazla teknoloji firmasının katıldığı fuarda Türkiye 5 firmayla temsil ediliyor. 14 futbol sahası büyüklüğündeki alana kurulan fuarda bu yıl online ve mobil oyunlar ön plana çıkıyor. Toplam 330 yeniliğin sergilendiği fuarda, Köln Fuar İdaresi üç dalda en iyi oyun ödülünü, Crytek’in sahibi olan ve anne ile babaları Giresun’dan Almanya’ya göçen Faruk, Avni ve Cevat Yerli kardeşlerin ürünü olan Crysis 3’e verdi.

Crytek Türkiye sorumlusu Serhat Bekdemir ise “Biz prensip olarak tüm oyunlarımızı devletimizin de desteğiyle Türkçe çıkarmaya devam edeceğiz. Türk oyun sektörü son yıllarda çok hızlı bir büyüme gösteriyor. Genç nüfusumuzdan dolayı dünyanın en büyük firmaları Türk piyasası ile yakından ilgileniyor. Türkiye’de şu an 200 ile 300 milyon Euro arasında bir piyasa olduğu tahmin ediliyor, bu da Türkiye’yi dünyadaki önemli pazarlardan biri haline getiriyor“ dedi.

(Kaynak: Hürriyet)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.