MediaCat

Elveda Bill Gates

Microsoft’un CEO değişimi hazırlandığı söyleniyor.

Elveda Bill Gates

Bloomberg haberine göre, Microsoft yönetim kurulu başkanı Bill Gates ve şirketin hâlihazırdaki CEO’su Steve Ballmer yerine geçecek isimler neredeyse belli oldu. Şirket içindeki üst düzey yönetici arayışı, Ballmer’ın Ağustos ayında yaptığı ve takip eden bir yıl içinde emekli olmayı arzuladığını belirten bildiriyle start almıştı. Gelecek CEO’luk pozisyonu için öngörülen adaylar arasından Microsoft Girişim ve Bulut yöneticisi Satya Nadella (46) öne çıkıyor. Bill Gates’in yerini alacak isimse şimdilik, şirketin bağımsız yöneticilerinden John Thompson olacak gibi duruyor.

Pozisyon değişimi süreci büyük bir özen ve gizlilik içinde yürütülüyor zira Microsoft son yıllarda yazılıma ağırlık veren köklerinden, donanım ve web-tabanlı hizmetlere yönelen bir strateji izleme kararı aldı. Apple gibi rakiplerinin de kişisel bilgisayarlardan mobil teknolojilere kaymasıyla, yeniden tanımlanan teknoloji ve bilişim sektörüne adaptasyon hazırlıkları içine giren Microsoft’un bu yöndeki ilk hamlesi Nokia’yı satın almak olmuştu.

Kaynak: Business Insider

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.