Elon Musk hakkında haber yapan gazetecilere Twitter engeli

The New York Times, Washington Post ve Mashable gibi kurumlardan bazı gazetecilerin hesapları askıya alındı.

16.12.2022 - 11:45 | Sencer Uçar

Rekabet Kurulundan Elon Musk'a ceza

Elon Musk dönemiyle birlikte yükselişe geçen açık kaynaklı sosyal medya platformu Mastodon’un hesabını Musk’ın özel jetinin hareketlerini takip eden @ElonJet hesabıyla ilişkili olduğu gerekçesiyle askıya alan Twitter, aynı yaptırımı ABD’li bazı gazeteciler için de uyguladı.

Söz konusu hesabın askıya alınması hakkında tweet paylaşan Washington Post Muhabiri Drew Harwell, eski MSNBC sunucusu Keith Olbermann, The New York Times’tan Ryan Mac, CNN’den Donie O’Sullivan, Mashable’dan Matt Binder ve Aaron Rupar’ın da aralarında bulunduğu bazı gazetecilerin Twitter hesapları askıya alındı. Adı geçen isimlerin Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması hakkında son dönemde haber yapıyor olmaları dikkat çekti.

Gazetecilerin hesaplarının askıya alınmasına dair gerekçe ya da açıklama sunulmadığı gibi hesaplar askıya alınmadan önce bildirimde de bulunulmadı.

Konuya ilişkin Twitter paylaşımı gerçekleştiren Elon Musk, kendisini eleştirmekte bir sorun olmadığını ancak gerçek zamanlı konum takibine maruz bırakılıp ailesini tehdit altında bırakmanın kabul edilemez olduğunu söyleyerek, gazeteciler de dahil kuralların herkes için geçerli olduğunu ifade etti. Hesapların yedi gün boyunca askıda kalacağını açıklayan Musk, kararla ilgili bir de anket paylaşımı gerçekleştirdi.

Kaynak: TechCrunch

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.