Effie Ödülleri 10 Mart’ta açıklanıyor

Reklamverenler Derneği ve Reklamcılar Derneği tarafından 2005 yılından beri, her iki yılda bir düzenlenen ve bu yıl üçüncüsünün yapılacağı...

05.03.2009 - 12:28 | MediaCat

Reklamverenler Derneği ve Reklamcılar Derneği tarafından 2005 yılından beri, her iki yılda bir düzenlenen ve bu yıl üçüncüsünün yapılacağı Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması ödül töreni 10 Mart 2009’da Beşiktaş Four Seasons’da yapılacak.

18 farklı kategori ve özel ödüllerden oluşan Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nı sonuçlandırmak için jüri üyeleri, ortalama 1000’er sayfalık başvuru dosyalarını titizlikle incelediler. Reklam kampanyasının pazarlama üzerindeki başarını ölçen tek yarışma olması özelliğiyle diğerlerinden ayran Effie’de 1/3 oranında yaratıcılık, 2/3 oranında ise etkinlik dikkate alındı. Jüri başkanlığını Yiğit Şardan’ın yaptığı konusunda uzman ve akademisyen jüri üyeleri rekor sayılacak 123 başvuru dosyasını değerlendirirken ilk etapta, kampanyanın hedefine ulaşıp ulaşmadığı ölçtüler. İkinci aşamada hedefe ulaşmak için nelerin yapıldığına, çalışmalarda yaratıcılık olup olmadığı gibi detaylara baktılar.