Edition Avrupa’daki ilk otelini İstanbul’da açıyor

Ian Schrager ile Marriott International zincirinin birlikte yarattığı Edition markasının Avrupa’daki ilk, dünyadaki ikinci oteli İstanbul’da açılıyor.

28.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Ian Schrager ile Marriott International zincirinin birlikte yarattığı Edition markasının Avrupa’daki ilk, dünyadaki ikinci oteli İstanbul’da açılıyor.

Yatırımı Palmali ve ISR Group, işletmesi ise Marriott International ait olan The Istanbul Edition oteli, Mayıs ayının ilk günlerinde resmi açılışını gerçekleştirerek, konuklarını ağırlamaya başlayacak.

The Istanbul Edition otelinin açılış duyurusu 28 Nisan 2011 tarihinde, The Istanbul Edition Genel Müdürü Sedat Nemli, Palmali Group İnşaat ve Turizmden Sorumlu Başkan Yardımcısı Kerem Tümay’ın katılımı ile düzenlenen basın toplantısında duyuruldu. Basın toplantısında konuşma yapan The Istanbul Edition Genel Müdürü Sedat Nemli, Edition markasının “zıtların buluşması” felsefesini yansıttığını söyledi. “Edition’u butik tarzının yaratıcısı Ian Schrager ile kurumsal ve global bir marka olan Marriott International’ın mantık evliliği olarak nitelendirebiliriz” diyen Nemli, Waikiki’deki Edition’dan sonra, ikinci oteli İstanbul’da açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. İstanbul’u önemli bir ticaret ve turizm merkezi olarak değerlendirdiklerini belirten Nemli, böylesine önemli bir metropolde Edition markası olarak yer almanın Marriott International için önemli bir strateji olduğunun altını çizdi. Edition ile şehir otelciliğine yepyeni bir anlayış da getirdiklerini belirten Sedat Nemli, lüksün şatafattan uzak, yalın ve şık tasarımların fonksiyonellikle birleştiği yepyeni bir tanıma kavuştuğunu da sözlerine ekledi.

Otelde 77 oda, bir de presidental suit bulunduğunu belirten Nemli, odaların metrekare olarak normal otel odalarından daha büyük olduğunu ve bunun modern lüks anlayışını yansıttığını sözlerine ekledi.

Palmali Group İnşaat ve Turizmden Sorumlu Başkan Yardımcısı Kerem Tümay ise Edition gibi bir markayı İstanbul’a kazandırdıkları için son derece mutlu olduklarını belirtti. Markayı seçmelerinde Edition’ın yepyeni bir lüks anlayışına sahip olması ve Marriott International gibi güçlü bir grup bünyesinde bulunmasının etkili olduğunu söyledi. Birkaç otel zinciri ile görüştüklerini ama özellikle Edition’u İstanbul’a kazandırmak istediklerini de belirtti. Otelin toplam yatırım bedelinin 150 milyon dolar olduğunu belirtti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.