Ecco, global medya ajansını seçti

Danimarkalı ayakkabı üreticisi, Ecco, 30 milyon pound olduğu tahmin edilen global medya...

03.09.2010 - 00:00 | MediaCat

Danimarkalı ayakkabı üreticisi, Ecco, 30 milyon pound olduğu tahmin edilen global medya, planlama ve satın alma çalışmalarını yönlendirmesi için Unicersal McCann’ı (UM) görevlendirdi.

Interpublic’e bağlı ajans, konkurunun finalinde güçlü rakibi MediaCom’u geride bırakmayı başardı. UM, çocuk ürünleri ve spor ayakkabı üreten markanın, Avrupa, ABD ve Çin pazarı için çalışacak.

Son zamanlarda Avrupa pazarında faaliyetlerini yoğunlaştırma kararı alan şirket, İngiltere’nin Oxford, Guildford ve Manchester şehirlerinin önemli alışveriş merkezlerinde mağazalar açarak, bu pazara özel bir önem verdiğini gösterdi. Marka, faaliyet gösterdiği tüm Avrupa pazarına yönelik olarak sonbaharda büyük bir reklam kampanyası yürütmeyi planlıyor. 1963 yılında, Danimarka Bredebro’da kurulan şirket, ülkenin önde gelen ailelerinden Toosbuy’lara ait.
Universal McCann’in iş geliştirme direktörü Patrick Ryan, “Ecco, nerede olduğunu ve nereye gitmek istediğini tam olarak bilen benzersiz bir marka. Global olarak çok etkileyici büyüme hedefleri var ve UM, böyle bir firmanın stratejik medya partneri olarak seçilmekten büyük heyecan duyuyor” şeklinde konuştu.

UM, Ecco’dan önce de son olarak, Nisan ayında Burberry’nin uluslararası medya planlama ve satın alma çalışmalarını yönlendirecek ajansı belirlemek için açtığı konkuru kazanmıştı. UM, finalde, WPP’den Mindshare ile kafa kafaya rekabet ederek moda devinin 6 ay süren konkurunun sonucunda galip gelen taraf olmuştu.

medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.