MediaCat

Dünyanın en ağır tenis raketi

ENGIE’den sporda cinsiyet eşitsizliğinin yüküne dikkat çeken çalışma.

Kadınların ayrımcılığa ve adaletsizliğe maruz kalmaya devam ettiği sporda cinsiyet eşitsizliğine dikkat çekmek isteyen Fransız yenilenebilir enerji şirketi ENGIE, normalinin 20 katı ağırlıkta tenis raketi tasarladı.

Brezilya’da tenise destek veren ENGIE’nin ajansı Asia işbirliğiyle yarattığı dünyanın en ağır tenis raketi, sporda cinsiyet eşitsizliğinin yükünü somutlaştırıyor. Raketin üzerinde kadın sporcuların hemen her gün karşılaştığı mizojini, hoşgörüsüzlük, düşük görünürlük, eşitsizlik gibi sözcükler yazılı.

Dünyanın en ağır raketi, toplumsal cinsiyet eşitliği savunucusu ABD’li efsane tenisçi Billie Jean King’i onurlandıran Billie Jean King Cup kapsamında sergilendi. Kampanya Bia Haddad, Carol Meligeni, Laura Pigossi, Ingrid Martins ve Luisa Stefani gibi Brezilyalı tenis oyuncularının desteğiyle hayata geçirildi.

“Brezilya’da geleneksel tenis sponsoru olan ENGIE, kadın tenisçilerin karşılaştığı zorlukların kortların çok ötesine geçtiğinin farkında. Bu kampanyayı hayata geçirmeye ve sporda cinsiyet eşitsizliği konusunda tartışma başlatmaya bu nedenle karar verdik” diyen ENGIE Brezilya İletişim ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Direktörü Gil Maranhão, 2030 yılına kadar liderlik pozisyonlarında cinsiyet eşitliğini sağlamak gibi küresel bir hedefleri olduğunu da ekliyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.