Doğan’a bir ceza da Sanayi Bakanlığı’ndan

Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.’ye bazı dergilerinin münferit nüshalarında ürün uygulamasından dolayı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin....

23.12.2009 - 00:00 | MediaCat

Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.’ye bazı dergilerinin münferit nüshalarında ürün uygulamasından dolayı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü tarafından 1 milyon 344 bin TL idari para cezası tebliğ edildi.

Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.’nin Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı özel durum açıklamasında, "T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü, bazı dergilerimizin münferit nüshalarındaki ürün uygulamalarının, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’a aykırı olduğunu iddia ederek, Şirketimize toplam 1 milyon 344 bin TL tutarında idari para cezası tebliğ etmiştir. Söz konusu idari para cezasına süresi içerisinde itiraz edilecek ve konu ile ilgili tüm yasal haklarımız kullanılacaktır. İdari para cezası ile ilgili olarak finansal tablolarımızda karşılık ayrılıp ayrılmayacağı; karşılık ayrılacak ise hangi tutarda karşılık ayrılacağı konusunda çalışma yapılacak olup, kamuya açıklanacak ilk finansal tablolarımızda ve dip notlarında konuya ilişkin bilgi yer alacaktır" denildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.