Doğan Yayın Holding’e yeni ortak

Doğan Yayın Holding'in yüzde 29 hissesi, Avrupa'nın ve dünyanın önde gelen medya şirketlerinden Axel Springer'a satılıyor...

20.11.2009 - 00:00 | MediaCat

Doğan Yayın Holding’in yüzde 29 hissesi, Avrupa’nın ve dünyanın önde gelen medya şirketlerinden Axel Springer’a satılıyor. 356.7 milyon liraya gerçekleşecek satış haberiyle borsadaki düşüşe rağmen Doğan Yayın Holding hisseleri yüzde dörde yakın yükseldi. 

Doğan Holding ve Axel Springer’ın yaptığı açıklamaya göre doğan yayın holding’in yüzde 29 hissesi 356.7 milyon lira bedelle Axel Springer’a satılacak.

İki tarafın vardığı mutabakata göre satış işleminin sona ermesi için mutabakat metninde yer alan koşulların sağlanması ve tarafların bu koşulların sağlandığını kabul etmesi gerekiyor.

İlk etapta Doğan Yayın Holding, Doğan TV’de 385 milyon euroluk sermaye artışı yaparak Axel Springer’ın payını yüzde 25’ten yüzde 19,9’a düşürecek.

Doğan Yayın Holding’in nihai satış bedeli 31 Mart 2016’da belirlenerek ödenecek.

Bu bedel 31 Mart 2016’da Doğan Yayın Holding hisse senedinin İstanbul Borsası’ndaki son üç aylık ağırlıklı ortalama fiyatının aritmetik ortalaması  esas alınarak tespit edilecek.

Satış işleminin henüz tamamlanmadığına dikkat çeken Doğan Holding, satışın vergi idaresi ve RTÜK ile devam eden süreçlerin olumlu bir şekilde sonuçlanmasına bağlı olduğunu vurguladı.

Doğan Holding ve Axel Springer’ın yaptığı açıklamaların ardından İstanbul Borsası’nda Doğan Yayın Holding hisseleri hızla yükselişe geçti.

İstanbul Borsası perşembe gününü yüzde 0,66 oranında düşüşle tamamlamasına rağmen, Doğan Yayın Holding hisseleri yüzde 3,82 oranında değer kazandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.