Doğan Grubu medyadan çekiliyor mu?

Geçtiğimiz hafta Doğan Grubu’yla ilgili olarak medyadaki bazı fısıltı kaynakları grubun bazı gazeteler ve TV’leri...

02.11.2009 - 00:00 | MediaCat

Geçtiğimiz hafta Doğan Grubu’yla ilgili olarak medyadaki bazı fısıltı kaynakları grubun bazı gazeteler ve TV’leri elinden çıkarma kararı aldığını söylemişti.

Doğan Medya Grubu’nun 24 Ekim’de kamuoyunu aydınlatma platformuna yönelik olarak yaptığı açıklama şu şekildeydi:

‘Bağlı ortaklığımız Doğan Yayın Holding A.Ş.’nin, yeniden yapılandırılmasına yönelik olarak, Doğan Yayın Holding A.Ş.’ye yeni ortaklar alınması ve/veya Doğan Yayın Holding A.Ş.’nin iştiraklerindeki ortaklık paylarının tamamen veya kısmen satılması, hisse değişimi veya stratejik ortaklıklar kurulması da dahil olmak üzere, muhtelif işbirliği olanaklarının araştırılması ve bu süreçte yer alabilecek danışman kuruluşların tespit edilmesi amacıyla çalışmalara başlanılmasına karar verilmiştir.’

Bugün bazı sitelerde yer alan bilgiye göre, Doğan Grubu’nun satış için görüşmelere başladığı kaydediliyor.

Buna göre; Doğan Grubu medya varlıklarını iki ayrı paket halinde satacak. İlk pakette; Milliyet Gazetesi, Vatan Gazetesi, Radikal Gazetesi ve Star Televizyonu var. İkinci pakette ise Hürriyet Gazetesi ile Kanal D yer alıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.