MediaCat sayfaları bu ay da dopdolu!

Tanrı yazar öldü mü kaldı mı? Bundan tam bir yıl önce Ertuğrul Özkök tanrı yazarın öldüğünü ilan etmişti. Ondan birkaç ay sonra Fatih Altaylı yeni çıkacak HaberTürk gazetesinin tek tanrı yazarının kendisi olduğunu söyleyerek merhumun hâlâ hayatta olabileceğini akla getirmişti. Synovate’in MediaCat için yaptığı araştırma ise tanrı yazar için kötü bir haber veriyor: Türk okurunun […]

02.11.2009 - 00:00 | MediaCat

Tanrı yazar öldü mü kaldı mı?
Bundan tam bir yıl önce Ertuğrul Özkök tanrı yazarın öldüğünü ilan etmişti. Ondan birkaç ay sonra Fatih Altaylı yeni çıkacak HaberTürk gazetesinin tek tanrı yazarının kendisi olduğunu söyleyerek merhumun hâlâ hayatta olabileceğini akla getirmişti. Synovate’in MediaCat için yaptığı araştırma ise tanrı yazar için kötü bir haber veriyor: Türk okurunun yüzde 74’ü hiçbir köşe yazarına güvenmiyor.

Sihirli medya formülleri mi mecra muhafazakarlığı mı?
Başta internet olmak üzere dijital mecraların yükselmesiyşe tüketiciye erişmek için kullanılabilecek yolların sayısı ve çeşiti artıyor ama hâlâ aynı kategoriden markalara aynı mecra karmaları sunulabiliyor? Reklamverenlere, medya ajanslarına ve mecra sahiplerine sorduk: Neden?

Bekir Coşkun MediaCat’e konuştu
Uzun yıllardır yazdığı ve artık özdeşleştiği Hürriyet’ten ayrılıp HaberTürk’e geçen Bekir Coşkun MediaCat’e konuştu ve tartışma yaratacak bir açıklama yaptı: Aydın Doğan ‘tasfiye listesi geldi’ dedi.

TV ölçümleme ihalesinden hemen sonra
Televizyon ölçümleme çalışmaları için açılan ve TNS’in başarısıyla sonuçlanan ihalenin hemen ardından TİAK Başkanı Ömer Kayalıoğlu ile sürecin detaylarını konuştuk.

Kırmızı ette markalaşma adımları
Markalaşmaya en çok direnen ve hâlâ çok büyük oranda markasız satılan kırmızı ette, büyük oyuncuların devreye girmesiyle markalaşma adımları hızlanıyor.

Yazı ve yorumlarıyla John Grant, Nüzhet Algüneş, Michael Newman, Pelin Özkan ve Aşkın Baysal…
Hepsi ve daha fazlası MediaCat sayfalarında…

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.