Disney Dünyası evinize geliyor

Disney Channel, 29 Nisan Pazar günü düzenlenen bir törenle yayına başladı.Disney’in gözdesi Mickey Mouse’un, Disney Channel üst düzey yöneticilerinin,

30.04.2007 - 14:19 | MediaCat

Disney Channel, 29 Nisan Pazar günü düzenlenen bir törenle yayına başladı. Disney’in gözdesi Mickey Mouse’un, Disney Channel üst düzey yöneticilerinin, iş dünyası ve cemiyet hayatının ünlü isimlerinin aileleriyle birlikte katıldıkları açılışta, Donald Duck, Goofy, One Hundred Acre Wood’da Winnie the Pooh, Tigger ve Eeyore gibi çizgi film karakterleri de bulundu.

Her yaştan çocuğun eğlendiği partide, kız çocukları “Disney Princess” odasında, hayranı oldukları Pamuk Prenses ve Sinderella gibi sevilen masal kahramanlarıyla buluşma fırsatını yakaladılar.

Parti, Disney Channel Dünya Başkanı “Rich Ross”un, geri sayımla birlikte kanalı açmasıyla sona erdi.

Disney Channel, 2000 yılından bu yana faaliyet gösteren Türkiye’nin ilk dijital platformu olan Digitürk’ün 67. kanalında yayınlanacak. A.B.D., Avrupa, Orta Doğu, Asya Pasifik ve Latin Amerika’daki 100’ü aşkın ülkede 150 milyon aboneye ulaşan Disney Channel’ın Türkiye ayağını Disney Channel İtalya Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Giorgio Stock tarafından yürütülecek.