MediaCat

DISCOP 28 Şubat’ta İstanbul’da

MediaCat’in sponsorlarından olduğu, DİSCOP İstanbul 28 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında Ceylan Intercontinental Otel’de gerçekleşecek. 3 gün sürecek olan etkinliğe Orta Asya, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’dan 28 ülke katılıyor.

DISCOP 28 Şubat’ta İstanbul’da

20 yıl önce kurulan DISCOP, dünyanın çeşitli bölgelerindeki 101 ülkede satış odaklı, kompakt ve otel tabanlı, zaman etkili etkinlikleriyle, içerik üretimini kolaylaştıran ve iş bağlantılarının kuruluşunda hala insan ilişkilerinin önemli olduğuna inanan bir kuruluş. 1991 yılından beri dünyanın çeşitli ülkelerinde düzenlenen Discop Televizyon Yayıncılığı Fuarı da geçen yıl Türkiye’de ilk kez düzenlenmişti.

MediaCat’in de sponsorlarından olduğu ve bu yıl ikincisi düzenlenen fuar 28 Şubat – 1 Mart 2012 tarihleri arasında İstanbul Ceylan Intercontinental Oteli’nde gerçekleştirilecek Discop Istanbul fuarında, dünyanın bir çok ülkesinden önde gelen TV yayıncıları, yapım ve dağıtım şirketleri, ve uluslararası içerik sağlayıcısı İstanbul’da bir araya gelecek.

Fuara Antenna Tv, Dubai Tv, Freemantlemedia Enterprises, ITV studios, MBC, Mediaset, NBC, RAI, Telefe ve ZDF gibi firmalar da katılıyor.

130  milyondan çok TV seyircisi, güçlü uydu sistemi, 1000 TV kanalı, 10 milyon ödemeli TV üyesi, hızlı  büyüyen IPTV  platformları ve  çok yoğun TV reklamı giderleriyle,   Orta Doğu, Merkez Asya ve Kuzey Afrika bölgeleri  görsel işitsel (audiovisual ) içerik sağlayanlar için stratejik bir pazar haline geliyor.

DISCOP katılımcıları arasında yapılan araştırmaya göre, katılımcıların yüzde 76’sı  Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da iş yapmaya başladılar bile. Bu katılımcılar satışlarının son 2 yılda yüzde 25 arttığını da dile getiriyor. Bu sene İstanbul’daki fuarda ilk gün "Yeni İpek Yolu" konsepti altında, Orta Asya televizyon pazarı, reklam fırsatları, pazardaki üretim, prodüksiyon olanakları gibi konular konuşulacak.

İkinci günün konusu "Arap İçeriğinin Rönesansı", Arap Baharı’nın ardından Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki hikayelerin hem iç hem dış pazarda uyandırdığı etkiler. Ayrıca bir oturum konusu da Türk ve Arap içeriğin karşılaştırılmasına yönelik olacak.

Üçüncü ve son günün konusu ise, "Gelişen Pazarlarda Online İçeriğin Geleceği" olacak.

Programın ayrıntıları burada.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.