MediaCat

Dijital tasarım festivali OFFF İstanbul başlıyor

Herbiri kendi alanında öncü dünyaca ünlü tasarımcılar Kurye Video Organizasyonu ile dünyanın en önemli dijital tasarım festivali OFFF kapsamında 02-03 Mart tarihleri arasında Türkiye’ye geliyor.

Dijital tasarım festivali OFFF İstanbul başlıyor

Herbiri kendi alanında öncü dünyaca ünlü tasarımcılar Kurye Video Organizasyonu ile dünyanın en önemli dijital tasarım festivali OFFF kapsamında 02-03 Mart tarihleri arasında Türkiye’ye geliyor.

Barselona çıkışlı olan ve önceki yıllarda Paris, New York, Lizbon ve Madrid gibi tasarım başkentlerini dolaşan, dijital tasarım konusunda trend belirleyici konumdaki OFFF Festivali, Türkiye’de video ve dijital sanatlar alanında kesintisiz faaliyet gösteren Kurye Video’nun organizasyonuyla  İstanbul’da ilk kez gerçekleştirilecek.
 
OFFF İstanbul kapsamında Türk tasarımcı, sanatçı, sinemacı ve reklamcılar web tasarımından tipografiye, post prodüksyondan illüstrasyona kadar çok geniş bir yelpazede dijital tasarımın her alanından en usta isimlerle bir araya gelme ve onların deneyimlerinden yararlanma fırsatı bulacaklar.
 
OFFF Istanbul’a katılımı kesinleşen konuşmacılar arasında grafik tasarımın babası tabir edilen, D+AD ikinci başkanı Neville Brody; Flash tasarımın öncüsü Joshua Davis; Gladyatör filmiyle Oscar almış, bol Bafta ve Cannes ödüllü post-prodüksiyon ve reklam şirketi The Mill; Darren Aranosfsky filmlerine yaptıkları web siteleri ile ünlenen interaktif ajans Hi-Res!; özellikle yaptıkları albüm kapakları ve kurumsal kimliklerle tanınan grafik tasarım ajansı ve okulu Hort ve aynı zamanda OFFF Istanbul kampanya filmini de hazırlayan Fransa’nın en iyi tasarım ajanslarından bol ödüllü Hellohikimori öne çıkanlar. OFFF Istanbul’un dikkat çekici bir bölümü de Hollanda çıkışlı tasarımcılara ayrılıyor. Hollanda ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 400. yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen bu bölümün dikkat çekici isimleri ise TV kanallarına yaptıkları işlerle ünlenen bol ödüllü animasyon ve post-produksiyon stüdyosu Onesize; ve Selfridges için yaptıkları vitrin tasarımıyla bir anda dikkatleri üzerlerine çeken tasarımcı/ sanatçı ikilisi Lernert&Sander.

YEM’de gerçekleşecek ve dünyaca ünlü tasarımcıların sunumlarından oluşacak ana etkinlik iki gün sürecek bir seminer formatında düzenlenecek. Her tasarımcının birer saatlik sunumlar yapacağı bu ana etkinliğe ek olarak OFFF İstanbul, görsel-işitsel etkinliklerle renklenecek bir parti, gösterimler ve çeşitli disiplinlere yönelik workshoplar da içerecek. 

Detaylı program ve kayıt için www.offfistanbul.com sitesi ziyaret edilebilir.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.