MediaCat

Ayşe Teyze 22. yılını kutluyor

Mesleğine 27 yaşında “teyze” olarak başlayan çamaşır suyu reklamlarının yüzü “Ayşe Teyze” 22 yıldır aynı markanın yüzü olma özelliğiyle rekora koşuyor.

Ayşe Teyze 22. yılını kutluyor

Oynadığı reklam filmlerinde halka adını “Ayşe Teyze” olarak tanıtan 49 yaşındaki iki çocuk annesi Alev Gündoğdu, reklamlardaki imajını korumak için  yıllardır kilosundan saç rengine, kıyafetinden makyajına kadar görünümünü değiştirmiyor. Gündoğdu, reklam filmlerinde de hala aynı mavi eteği, beyaz gömleği ve değişmeyen topuzuyla izleyici karşısına çıkıyor.

Gündoğdu, AA muhabirine yaptığı açıklamada bir arkadaşının ısrarıyla  reklam ajansına ismini yazdırdığını ve ilk rolünün banka müdiresi olduğunu, daha sonra da bir deterjan firmasından aldığı teklifle bugünkü kariyerine ulaştığını  söyledi. Yıllardır aynı markanın “Ayşe Teyze”si olarak çalışmaya devam ettiğini  anlatan Gündoğdu, “Türk toplumu, hanımlar beni Ayşe Teyze diye tanıyor, biliyor. Ayşe Teyze bir anlamda temizliğin ve beyazlığın simgesi oldu” dedi.
 Reklam filmleriyle çok genç yaşta “teyze” olduğunu, ancak bunu hiç  yadırgamadığını belirten Gündoğdu, toplumda Ayşe Teyze olarak tanınmaktan  memnuniyet duyduğunu ifade etti.
        
22 yıldır aynı markanın yüzü olarak çalıştığına dikkati çeken Gündoğdu, aynı deterjan markasının satıldığı ülkelerde yayımlanan reklamlarda da birer Ayşe Teyze olduğunu, örneğin İtalya’daki Ayşe Teyze’nin bu mesleği tam 47 yıl  sürdürdüğünü ve 83 yaşında reklam çekiminde sette vefat ettiğini söyledi.

Gündoğdu, “83’üme gelsem de Ayşe Teyze olacağım. Ev işlerindeki  ipuçlarından, günlük hayattaki sorunlarına kadar Türkiye’deki tüm hanımların  yanındayım” dedi. Türk halkının Ayşe Teyze’si olmanın yanı sıra iyi bir ev hanımı da  olduğunu anlatan Gündoğdu, şunları kaydetti: “Kendimi evine ve ailesine düşkün, pratik, temiz, bilinçli, araştırmacı,  üretken ve ekonomisine önem veren akıllı bir ev hanımı olarak görüyorum. Her  zaman yaptığım işi en pratik şekilde yapmak için elimden geleni yaparım ve  kendimi geliştirmeye de önem veririm. Devir ekonomi devri, böyle bir zamanda eski  giysilerimin de çok önemli olduğunu bilirim. Bu sebeple de diğer ev hanımlarına  daha çok destek olabilmek için faydalı tüm yayınları okurum ve çalıştığım  zamanlarda öğrendiklerimi ve bildiklerimi diğer hanımlarla paylaşırım.

(Kaynak: Hürriyet-Kelebek)

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.