Dedeman Madencilik’te yeni atamalar yapıldı

Dedeman Madencilik A.Ş. Genel Müdürlük görevini 2006 yılından bu yana sürdüren...

26.01.2009 - 11:41 | MediaCat

Dedeman Madencilik A.Ş. Genel Müdürlük görevini 2006 yılından bu yana sürdüren Suha Nizamoğlu, 1 Aralık 2008 tarihi itibariyle şirketin Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. Nizamoğlu’nun ataması nedeniyle boşalan Genel Müdürlük görevini ise, Umur Gençoğlu üstlendi.

Doç Dr. Y. Suha Nizamoğlu, 1 Aralık 2008 tarihi itibarıyla Dedeman Madencilik A.Ş. bünyesinde “Yönetim Kurulu Üyesi” pozisyonuna atandı.

Tam kesit tünel açma makineleri konusunda doktorasını Fransa’da tamamlayan Nizamoğlu, profesyonel iş hayatına 1978’de İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak başladı ve 1983 yılında “Doçent” unvanını aldı.

Sırasıyla Etibank Genel Müdürlüğü ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı yapan Nizamoğlu 2000 yılında devlet görevlerinden emekli oldu.

Çeşitli kamu ve özel sektör kuruluşlarında genel müdürlük ve yönetim kurulu üyeliği yapmış olan Nizamoğlu, 2006-2008 yılları arasında ise Dedeman Madencilik Genel Müdürü olarak görev aldı.

Evli ve dört çocuğu olan Nizamoğlu, ileri seviyede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Dedeman Madencilik A.Ş. Yeni Genel Müdürü Umur Gençoğlu

Suha Nizamoğlu’nun ataması nedeniyle boşalan Genel Müdürlük görevini Umur Gençoğlu sürdürecek.

İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi’nden 1965 yılında mezun olan, son 8 senesi Dedeman Madencilik’te başarı ile geçen ve 43 senelik meslek hayatında madencilik camiasının büyük saygısını kazanan Gençoğlu profesyonel iş hayatına 1965 yılında Sıtkı Koçman Grubu’nda başladı. Sırasıyla 1978-1991 yılları arasında Saim Budin Madencilik, 1992-1996 yılları arasında Filiz Madencilik, 1996-2001 yılları arasında özel olarak mermer ve krom ocaklarında görev alan Gençoğlu, 2001 yılında Dedeman Madencilik A.Ş.’de Ar-Ge Direktörü olarak göreve başladı.

Bekar olan Gençoğlu ileri seviyede İngilizce bilmektedir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.