Damla Su’dan çevre dostu şişe

Damla Doğal Kaynak Suyu yeni 500ml’lik şişe tasarımıyla Türkiye’nin en hafif şişesine imza attı.

12.07.2011 - 00:00 | MediaCat

Damla Doğal Kaynak Suyu yeni 500ml’lik şişe tasarımıyla Türkiye’nin en hafif şişesine imza attı. Damla Su, mevcut ambalaj kalitesini koruyarak geliştirdiği yeni hafif şişesi sayesinde üretimde oluşan karbondioksit emisyonunu 312 dönüm çam ağacının bir yılda dönüştürdüğü karbondioksit miktarı kadar azaltacak.

Damla Doğal Kaynak Suyu çevre dostu, hafifletilmiş yeni ambalajı ile raflardaki yerini aldı. Damla Doğal Kaynak Suyu’nun çevre dostu, yeni şişesinde mevcut ambalaj kalitesi korunarak hem şişede hem de kapakta daha az plastik kullanılıyor. Damla Doğal Kaynak Suyu’nun yenilenmiş 500 ml’lik şişesi TSE tarafından bu sene 24.sü verilen ve sektörün prestijli ödüllerinden “Altın Ambalaj” ödülünü aldı. Damla Su, aldığı ödülle Dünya Ambalaj Örgütü tarafından düzenlenen uluslararası “World Star – Dünya Yıldızı” yarışmasına katılma hakkı kazandı.

Yüzde 100 geri dönüştürülebilir çevre dostu yeni “hafif şişe” ile 500 ml’lik pet şişelerin ağırlığı yüzde 30’luk azalma ile 10.5 grama indirildi. 330 ml’lik ve 1.5 lt’lik Damla Su ambalajlarının ağırlıkları ise yüzde 20’ye varan oranda azaltıldı. Damla Doğal Kaynak Suyu’nun yeni pet ambalajlarının azaltılmış plastiği, kısaltılmış boynu ve küçültülmüş etiketi ile yılda ortalama 1770 ton daha az hammadde kullanılarak, 2 milyon KWh enerji tasarrufu sağlanıyor, 1.5 milyon kilogram karbonun salınımını önleniyor. Damla Doğal Kaynak Suyu, yeni hafif şişesi sayesinde üretimde oluşan karbondioksit emisyonunu 312 dönüm çam ağacının bir yılda dönüştürdüğü karbondioksit miktarı kadar azaltacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.