Daha yaşanılır bir dünya için ışıkları kapatıyoruz

Panasonic, WWF’ye (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) destek vermek üzere, yeryüzünün geleceğini düşünen milyonlarca insanla birlikte 26 Mart 2011, saat 20.30’da bir saatliğine ışıkları kapatıyor.

23.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Panasonic, WWF’ye (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) destek vermek üzere, yeryüzünün geleceğini düşünen milyonlarca insanla birlikte 26 Mart 2011, saat 20.30’da bir saatliğine ışıkları kapatıyor.

Panasonic, 2007 yılında başlayan Earth Hour (Dünya Saati) hareketine destek vererek Avrupa’daki pek çok binasında tüm ışıkları kapatıyor. Kampanyanın amacı iklim değişikliği sorununa işaret ederek herkesin dikkatini sürdürülebilir çevre konusuna çekmek. İstanbul’daki Panasonic Türkiye Ofisi de bu eyleme katılarak tüm Avrupa’yla birlikte 20.30 ve 21.30 saatleri arasında ışıklarını söndürecek ve ayrıca İstanbul’da açık hava ilanlarındaki tüm ışıkları kapatacak.

Panasonic Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Suzuki Shigeo, "İklim değişikliği tüm dünyanın birlikte çözüm üretmek için el ele vermesi gereken bir sorundur. İnsanlık olarak kullandığımız enerji miktarının dünya üzerinde ne gibi etkilere sahip olduğunu bugünlerde daha da fazla tartışıyor, çözümler üretmeye çalışıyoruz. Panasonic Avrupa, 26 Mart günü Avrupa’daki Panasonic binalarında açık tüm ışıkları, aydınlatmaları, ışıklı tabelalarını söndürüyor ve çalışanlarını da evlerinin ışıklarını söndürerek bu yapıcı harekete katılmaya teşvik ediyor. Panasonic olarak, yeryüzünün daha sağlıklı bir gezegen olması yolunda çaba harcamaya devam edeceğiz” diyor.

Kampanyanın, dünya üzerindeki en az 60 ülkede uygulanması bekleniyor. Türkiye’de de pek çok kurumun katılacağı Dünya Saati etkinliği esnasında herkesin evlerindeki ışıkları bir saatliğine kapatması gerekiyor. Mart 2009’da 88 ülkede 4400 kentte yankı bulan etkinlik, 2010 yılında Türkiye de dahil olmak üzere tam 128 ülke tarafından benimsenerek bir rekora imza attı. Bu yılki etkinlikte çıtanın daha da yükselmesi bekleniyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.