Coca-Cola, Rooney’den vazgeçti

Coca-Cola, özel hayatındaki skandallarla gündemden düşmeyen Manchester United'ın golcüsü Wayne Rooney'nin...

05.10.2010 - 00:00 | MediaCat

Coca-Cola, özel hayatındaki skandallarla gündemden düşmeyen Manchester United’ın golcüsü Wayne Rooney’nin görüntüsünü ürünlerinde kullanmayacağını açıkladı. Rooney’nin, eşini hamileliği sırasında bir fahişeyle aldattığı yolundaki iddialar üzerine Coca-Cola İngiliz futbol yıldızının görüntüsünü Coke Zero kutularında kullanmaktan vazgeçti. 

Coca-Cola’dan yapılan açıklamada, "geçtiğimiz ay Coke Zero’nun pazarlama planlarını yenilemiştik. Ama mevcut şartların, Wayne Rooney’nin içinde bulunduğu bir promosyon girişimi için uygun olmadığını hissediyoruz" denildi.

Dünyanın en büyük meşrubat üreticisi Coca-Cola ile 2007 yılından beri çalışan Rooney, bu sponsorluk anlaşmasından yılda 800 bin dolar kazanıyor.

Coca-Cola, Manchester United’da bu sezon altı maçta sadece bir gol atan ve hakkındaki iddialar nedeniyle sezona kötü başladığını söyleyen Rooney ile başka reklam projelerinde çalışmaya devam edeceğini açıkladı.

cnnturk.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.