Coca-Cola İçecek ilk 9 ayda satışlarını artırdı

Coca-Cola İçecek (CCİ) CEO’su Michael A.O’Neill, 2009 yılının ilk 9 ayını değerlendirdiği açıklamada...

12.11.2009 - 00:00 | MediaCat

Coca-Cola İçecek (CCİ) CEO’su Michael A.O’Neill, 2009 yılının ilk 9 ayını değerlendirdiği açıklamada, şirketin küresel ekonomik krize rağmen önemli bir büyüme gösterdiğini vurguladı. Bu dönemde 176,5 milyon TL net kâr elde eden CCİ’nin; konsolide satış hacmi %11,3 artışla 476,7 milyon ünite kasaya, net satış rakamı ise % 8,5 artışla 1.983,7 Milyon TL’ye ulaştı.

Coca-Cola İçecek A.Ş. (CCİ), 2009’un ilk dokuz ayında da güçlü büyümesini sürdürdü.

CCİ CEO’su Michael O’Neill; Coca-Cola İçecek’in 2009’un ilk dokuz ayında konsolide satış hacmini bir önceki yılın aynı dönemine göre %11,3 artışla 476,7 milyon ünite kasaya, net satışlarını ise % 8,5 artışla 1.983,7 Milyon TL’ye çıkardıklarını; kârın ise 176,5 milyon TL olarak gerçekleştiğini belirtti. O’Neill açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Üçüncü çeyrekte 200 milyon ünite kasanın üzerinde satış gerçekleştiren Coca-Cola İçecek’in satış hacmi 2009’un ilk 9 ayında %11 artmıştır. Bu büyüme faaliyet gösterdiğimiz coğrafyamızdaki zorlu ve bazı durumlarda kötüleşen ekonomik şartlara rağmen elde edilmiştir. Harcama gücü düşen tüketiciler daha düşük fiyatlı ürünlere yönelmişlerdir.”

Yakın vadeli beklentilerinin olumlu olduğunu da vurgulayan O’Neill, “Değişen tüketici ihtiyaçlarını karşılamak ve ulaşılabilirliği artırmak için ürün portföyümüzü genişlettik. Yeni ürün lansmanlarımız ve tüketici promosyonlarımızın pazarda olumlu karşılanması bizi özellikle memnun etti. İnanıyorum ki, ekonomik zorlukların aşılması ile birlikte aldığımız maliyet azaltıcı önlemler ve markalarımızın gücü bize fayda sağlayacak. Faaliyet gösterdiğimiz bölgedeki genç nüfus bize gazlı içecek tüketimini büyütmek için yeni fırsatlar sunuyor” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.