CNN Fadlallah’ı öven editörünü kovdu

Amerikan televizyonu CNN, vefat eden Lübnanlı Şii lider Büyük Ayetullah Hüseyin Fadlallah'ı öven Orta Doğu editörünün işine son verdi...

08.07.2010 - 00:00 | MediaCat

Amerikan televizyonu CNN, vefat eden Lübnanlı Şii lider Büyük Ayetullah Hüseyin Fadlallah’ı öven Orta Doğu editörünün işine son verdi. CNN’in Orta Doğu haberlerinden sorumlu Octavia Nasır’ın sosyal paylaşım sitesi Twitter’a bıraktığı bir notta Fadlallah’tan övgüyle söz etmesi üzerine CNN’deki görevine son verildi. Nasır, Fadlallah için, "Hizbullah’ın büyük saygı duyduğum devlerinden biriydi" ifadelerini kullanmıştı. Nasr’ın Fadlallah hakkındaki sözleri üzerine önceki gün CNN’den yapılan açıklamada, Twitter’da böylesine basit bir not yazan Nasr’ın muhakeme hatası yaptığı belirtildi. Fadlallah’ın, terörist olarak nitelenmesine karşın pek çok ülkede saygı duyulan bir kişi olduğunu, buna karşın ancak kısa bir notla hakkında yorumda yapılacak biri olmadığını belirten Nasır, Twitter’a bıraktığı nottan dolayı özür diledi. Ancak CNN’in başkan yardımcısı Parise Hüsrevi, güvenilirliğine gölge düşürdüğü gerekçesiyle Nasır’ın görevine son verildiğini duyurdu.

cnnturk.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.