Türkiye izleyemeyecek

Google’ın video portalı YouTube, sinema alanına da adım attı. YouTube, ünlü yönetmen ve yapımcılara bir film siparişi verdi...

08.07.2010 - 00:00 | MediaCat

Google’ın video portalı YouTube, sinema alanına da adım attı. YouTube, ünlü yönetmen ve yapımcılara bir film siparişi verdi. İlk YouTube sinema filminin yönetmenliğini Kevin MacDonald yapacak. 2000 yılında “One Day in September” filmiyle Oscar ödülü kazanarak ün kazanan Kevin MacDonald, son olarak Uganda diktatörü İdi Amin’in hayatının canlandırıldığı “The Last King of Scotland” filmine imza atmıştı. YouTube filminin yapımcılığını ise “Blade Runner”, “Alien”, “Gladiator” ve “Robin Hood” filmleriyle bilinen Ridley Scott üstlendi. YouTube’dan yapılan açıklamaya göre “Life in a Day” ismi verilen filme her YouTube kullanıcısı katkı yapabilecek. 24 Temmuz gününü görüntüleyecek YouTube kullanıcıları, malzemelerini YouTube’a yükleyecek. Yönetmen MacDonald, uygun gördüğü görüntülerle bir 24 Temmuz gününün dünya genelinde nasıl geçtiğini belgeleyecek.

Deutsche Welle

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.