MediaCat

CMO Unplugged’dan geriye kalanlar

Geleceğin Liderleri Programı kapsamında gerçekleştirilen CMO Unplugged paneli, CMO Society üyeleri ile genç liderleri buluşturdu.

CMO Unplugged’dan geriye kalanlar

Pazarlama profesyonellerinden oluşan CMO Society topluluğunun üyeleri ile genç pazarlama yeteneklerinin; pazarlama dünyasına, değişen yaklaşımlara ve kritik pazarlama yetkinliklerine dair paylaşımda bulunmalarını sağlayan Geleceğin Liderleri programı sürüyor. Program kapsamında Zoom üzerinden gerçekleştirilen CMO Unplugged panelinde Yönetim Danışmanı & Öğretim Görevlisi Ebru Yonca Çapa, Visa Güney Doğu Avrupa CMO’su Birim Gönülşen Özyürekli, Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Kamuran Uçar ve Arçelik Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Yalım Uzun’u ağırladı.

Çapa’nın yönelttiği sorulara gelen yanıtlar genç liderlere ilham niteliğindeydi.

Üç başarılı isim, katılımcılarla kariyer yolculuklarındaki keşiflerini ve liderlik adına öğretilerini paylaştılar. Genç liderleri kendi yolculuklarında bir adım öteye taşıyacak başlıca nasihatleri ise şu şekildeydi:

Zeynep Yalım Uzun

“Teknoloji gelecek demek. Ona hâkim olun. Kendinizi yalnızca bir pazarlamacı olarak değil, aynı zamanda iş insanı olarak görün. En önemlisi de kendiniz olun. Hedefiniz kimseye benzemek değil, kendi kuvvetli yanlarınızı bilerek olabileceğinizin en iyisi olmak olsun.”

Kamuran Uçar

“Hizmetkâr olma bakış açısını benimseyerek kendinize şu soruları sorun: ‘Şirketime ve topluma nasıl hizmet edebilirim?’ Kariyerinizin ilk dönemlerinde farklı deneyimler edinmeye çalışın. Start-up kültürünü de tadın, kurumsalı da deneyimleyin. Farklı sektörlere yelken açın. Merak duygunuzu asla kaybetmeyin.”

Birim Gönülşen Özyürekli

“Dünya sizin oyun alanınız. Bunu unutmayın. Kendinizi çalıştığınız ofisle, kendi coğrafyanızla sınırlamayın. Samimi olun. Aldığınız nasihatleri önce önünüze serin, filtreleyin ve yola kendi işinize yarayacak olanlarla devam edin.”

Yurtdışı tecrübelerinin kişiye farklı bir vizyon kazandırdığı, yenilikleri adaptasyon, esneklik ve cesaretle kucaklamak gerektiği, içgüdülerin başarıya giden yolda kritik rol oynadığı ve hayat boyu öğrenmenin önemi de panelistlerin hemfikir olduğu konular arasındaydı.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.