Clara’nın kışı

"Gözleri görmeyen biri, bir ülkeyi keşfetmekten ne kadar keyif alabilir?"

31.01.2022 - 12:13 | Simge Şenses

Clara'nın kışı

BAE Hükümet Medya Ofisi ve FP7 McCann Dubai’nin bir süre önce sosyal medya üzerinden cevabını aradığı soru buydu. Üzerinden fazla vakit geçmeden, doğuştan görme engelli olan 11 yaşındaki Clara’nın hikâyesini anlatan A Winter Through My Eyes (Gözlerimden Bir Kış) filmi geldi. İlk yurtdışı seyahatinde Birleşik Arap Emirlikleri’ne uçan Clara, bir hafta boyunca ülkenin kendine özgü destinasyonlarını deneyimleme şansına sahip oldu.

Küçük kızın gözleriyle görmese de, diğer duyularıyla şahit olduğu güzelliklerden aldığı keyfin izleyicilere başarıyla yansıtıldığı film, bir ülkeyi tanıtmanın halk arasında popüler isimlere, klişe yöntem ve söylemlere başvurmadan da mümkün olduğunu göstermeyi amaçlıyor.

BAE Hükümet Medya Ofisi için FP7 McCann Dubai tarafından yaratılan tanıtım filminin prodüksiyonunu Dejavu Dubai, yönetmenliğini Tahaab Rais üstleniyor.

Rais, çekim sürecini, “Prodüksiyon ekibimiz Clara’yı her gün takip ederek benzersiz, filtresiz, çocuksu ve özgün bakış açısını gösteren etkileyici bir hikâye yarattı. Arri Alexa Mini ve Atlas Orion Glasses ile çektiğimiz filmin, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki yedi emirliğin güzel manzaralarıyla Clara’nın samimi kişisel anları arasında bir denge kurmasını istedik” sözleriyle anlatıyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: BAE Hükümet Medya Ofisi
  • Reklam Ajansı: FP7 McCann Dubai
  • Prodüksiyon Şirketi: Dejavu Dubai
  • Yönetmen: Tahaab Rais
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.