MediaCat

Çiçekler, havai fişekler ve doğa dostu bir teşekkür

Fransız Ulusal Demiryolları Şirketi’nden teşekkür mahiyetinde bir reklam filmi.

Çiçekler, havai fişekler ve doğa dostu bir teşekkür

Demiryolunu tercih ederek doğaya daha az karbondioksit salınmasını sağlayan yolcularına teşekkür etmek amacındaki SNCF (Fransız Ulusal Demiryolları Şirketi), ilk bakışta oldukça basit görünen ancak prodüksiyonu meşakkatli bir reklam filmi yayınladı.

TBWA\Paris ve prodüksiyon şirketi Eddy, marka için havai fişek seslerini çiçek açma görüntüleriyle eşleştiren bir kurguya imza attı. Filmde her bir çiçeğin açılışı, havai fişek sesleriyle birleştiriliyor ve ardından da doğaya daha az karbondioksit salınmasını sağlayan tercihlerinden ötürü yolculara teşekkür ediliyor.

Filmin kamera arkası görüntüleri, prodüksiyon esnasındaki sabrı ve titizliği gözler önüne seriyor. Hızlı açan çiçeklerin fotoğrafları 30’ar, yavaş açanlarınkiler ise beşer saniyede bir çekiliyor. Saatlerce süren çekimlerin ardından, çiçeklerin açma görüntülerinin hızlandırılmış versiyonları havai fişek patlamalarıyla eşleştiriliyor. Filmin kamera arkası şöyle:

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.