‘Cem Yılmaz’a var da çalışana yok mu’

Toplantı sırasında açılan pankartlarla Türk Telekom'un Cem Yılmaz `ı oynattığı reklam filmi

31.08.2007 - 10:54 | MediaCat

İŞ Sendikası Adana Şubesi üyeleri, Türk Telekom ile sendika arasındaki 7. dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin uyuşmazlıkla sonuçlanmasının ardından işverenin tutumunu protesto etmek için dün eylem yaptılar.

Adana Türk Telekom II Müdürlüğü önünde toplanan Haber-İş Adana Şubesi üyeleri, adına basına açıklama yapan Şube Başkanı İbrahim Kaya , ücretler ile toplusözleşmenin kapsamı konusundaki sıkıntının aşılamadığını ifade ederek, şunları söyledi: `Önümüze getirilen toplusözleşmede, çalışanların gelirlerinde yaklaşık yüzde 13 oranında indirim sonucuyla karşı karşıya kalınmıştır. Telekom çalışanları olarak hak ettiğimiz ücreti, yani emeğimizin karşılığını istiyoruz, aksi taktirde grev kararını almak ve uygulamaya koymaktan başka çaremiz kalmayacak.` Toplantı sırasında açılan pankartlarla Türk Telekom`un Cem Yılmaz`ı oynattığı reklam filmi de protesto edildi. Pankartlarda, `Cem Yılmaz `a trilyon işçiye sıfır`, `Cem Yılmaz`a var da çalışana yok mu` yazıları dikkati çekti.

Haber-İş Telekom yönetiminin geçen yıl yapılan sözleşmeyi bile aratacak dayatmalarda bulunduğunu belirtiyor. Telekom yönetimiyle en önemli anlaşmazlık konularından birinin de kapmdışı personel dlduğu ifade edilirken, Haber-İş, Telekom yönetiminin planının kapsam dışı personeli TİS içine katmayarak ileriki yıllarda sendikayı kurumdan silmek olduğunu vurguluyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.