Cem Soysal Fujitsu Siemens Genel Müdürü oldu

Avrupa’nın lider BT tedarikçilerinden Fujitsu Siemens Computers Genel Müdürlüğü’ne, Cem Soysal atandı.

16.05.2007 - 17:50 | MediaCat

Avrupa’nın lider BT tedarikçilerinden Fujitsu Siemens Computers Genel Müdürlüğü’ne, Cem Soysal atandı.

1964 doğumlu olan Cem Soysal, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği dalında tamamladığı lisans çalışmalarının ardından New York Pace Üniversitesi’nde Bilgisayar Bilimleri ve Enformasyon Sistemleri üzerine yüksek lisans eğitimi aldı. Bunun yanı sıra New York Üniversitesi’nde finans ve işletme programlarına katıldı ve Columbia Üniversitesi’nden Pazarlama Yönetimi konusunda sertifika aldı. Beş yıl süreyle bulunduğu A.B.D.’de, Baras-Jersey tekstil grubunun Enformasyon Sistemleri Başkan Yardımcılığı’nı üstlendi.

1994 yılında Türkiye’ye dönmesinin ardından İstanbul Menkul Kıymetler Borsası, Bilgi Sistemleri Merkezi’nde Sistem Grup Yöneticisi olarak görev yaptı. 1997 yılında kuruluşunu başlattığı Türkiye’nin ikinci en büyük internet servis sağlayıcısı olmuş Vestelnet A.Ş.’nin Genel Müdürlüğü’nü, 2002 yılında Tepum Teknoloji A.Ş.’nin Genel Müdürlüğünü, 2003 yılında ise Teknoloji Holding Tasarım Hizmetleri ve Üretim Grubu Şirketleri Grup Başkanlığı’nı üstlendi. Son olarak Doğan Online Portal Şirketleri Grup Başkanı olan Soysal, bundan böyle Fujitsu Siemens Computers Genel Müdürü olarak görevine devam edecek.

Cem Soysal Fujitsu Siemens’deki yeni göreviyle ilgili bir açıklama yaparak şunları söyledi: ‘Kariyer kararlarımı alırken daima, görüştüğüm firmanın ne kadar yenilikçi olduğunu dikkate aldım. Yenilikçilik, geniş bir vizyon ve firmanın global hedefleri, önemli seçim kriterlerim oldu. Fujitsu Siemens Computers, geleceği yönlendiren teknolojiler konusunda kurum ve birey düzeyinde yenilikçiliği ilke edinmiş bir şirket. Ürün skalasından, geliştirdiği konseptlere kadar her alanda öncülük etmeyi başarmış bir firma. Bugüne dek edindiğim deneyimleri, varolan ekibin yaratıcı fikirleriyle ve firmanın global vizyonu ile birleştirerek kısa sürede bir başarı öyküsü yaratabileceğimize inanıyorum.’

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.